Mandala Performance Festival

Zdjęcie: Mandala Performance Festival

Mandala Performance Festival

Wersja do druku

Udostępnij

Celem projektu, którego kuratorem jest Adama Kamiński, jest wielowątkowa prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance art. Festiwal odbywa się corocznie we Wrocławiu od roku 2005 (na początku – w przestrzeniach alternatywnych i klubowych, obecnie przede wszystkim w Centrum Sztuki IMPART).

Kluczowym elementem programu jest różnorodność propozycji artystycznych oraz jego aspekt edukacyjny. Organizatorzy Mandali chcą oswajać widzów z wieloma formami sztuki współczesnej, pobudzać ich do dyskusji oraz kreować platformę wymiany doświadczeń. Przedstawienia, które prezentowane są w trakcie festiwalu, zapraszają do zastanowienia nad ważnymi tematami współczesności, a także starają się wyznaczyć i zbadać nowe horyzonty sztuki. Szczególne pole zainteresowań festiwalowych artystów stanowią ruch, taniec i problematyka cielesności. Taniec jest tu zawsze otwarty na inne dziedziny sztuki, a spektakle nierzadko mają charakter interdyscyplinarny, także z pogranicza tańca i performansu. Program festiwalu odzwierciedlać ma aktualne metody pracy i trendy rozwojowe w obu wymienionych dziedzinach.

W formule Mandali dominuje zainteresowanie procesem twórczym i jego związkiem z przemianami współczesności. Podejmuje się tu także temat przyszłości i rozwoju tańca i performansu w relacji z innymi dziedzinami sztuki.

W ciągu sześciu lat istnienia w Mandala Performance Festival uczestniczyło około 90 artystów z 15 krajów, m.in. z Polski, USA, Niemiec, Białorusi, Holandii, Portugalii, Szwajcarii, Belgii, Norwegi, Szwecji, Japonii, ze Słowenii, z Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady. Są wśród nich tacy artyści, jak: Sharon Feder, Joan Laage, Miho Iwata, Minako Seki, Ryuzo Fukuhara, Arkadi Zaides, Kenneth Flak, Delgado Fuchs, Su-En, Slava Inozemcev, Teatr Limen, Dada Von Bzdülöw, TeatrTtańca Arka, Teatr Patrz Mi Na Usta, Teatr Okazjonalny, Yoshiko Kinohita, Sławek Bendrat, Oijn Tsutomu Yoshida, Janusz Orlik, Anita Wach, Barbara Bujakowska, Dominika Knapik, Harakiri Farmers.

Od 2010 roku głównym organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Impart.

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close