Wrocław: VIII Mandala Performance Festival

Zdjęcie: Wrocław: VIII Mandala Performance Festival

Mandala Performance Festival

Wersja do druku

Udostępnij

Główną ideą festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance. Różnorodność prezentacji artystów i wielokulturowość postaw twórczych są kluczowymi elementami projektu. Do programu zaproszeni zostali artyści z Polski, ze Szwajcarii, z Włoch i Meksyku. Dynamizm sztuki powoduje, że ortodoksyjne trzymanie się granic gatunkowych jest coraz mniej możliwe. Dlatego repertuar VIII edycji festiwalu jest bardzo różnorodny: meksykański artysta Desiderio Däxuni znajduje punkt wyjścia swojego pokazu w rytuale, Francesca Pennini ze swoją grupą zgłębia formuły i statusy przedstawień, dyskutując nad mechanizmami i zasadami, które nimi rządzą, międzynarodowy kolektyw Pink Mama Theatre z Berna analizuje problem tożsamości, alienacji, łączy w swoichdziałaniach taniec z muzyką, słowem i improwizacją. Sopocki Teatr Tańca zaprezentuje we Wrocławiu spektakl inspirowany twórczością Salvadora Dali , przedstawienie z uniwersalnym przesłaniem, ze świetną, abstrakcyjną scenografią, natomiast wyjątkowa artystka Sylwia Hanff w swoim solo Arya eksploruje  butō jako taniec medytacyjny. Anna Piotrowska w Close to gate No. 5 (or landscape clitoris) łączy ruch, taniec ze sztukami wizualnymi, eksperymentuje z przestrzenią. Performance Have a Nice Hell kolektywu Good Girl Killer pozbawiony jest eatralnych atrybutów i zbędnej estetyzacji. Całość to wariacja na temat strachu, we fragmentach tak emocjonalna, że aż absurdalna. W programie wystąpi również Wydział Teatru Tańca w Bytomiu/PWST w Krakowie z interesująca reinterpretacją Jeziora łabędziego. Taniec i performance uważane są za dziedziny sztuki, które przekraczają granice i gatunków i stanowią swoiste terytoria badawcze dla współczesności. Podobne cele patronują wrocławskiemu festiwalowi.

 

(oprac. na podstawie tekstu Adama Kamińskiego, kuratora festiwalu)

 

Miejsca wydarzeń:

Centrum Sztuki IMPART

ul. Mazowiecka 17,

50-412 Wrocław

 

Centrum Inicjatyw Artystycznych

ul. Sienkiewicza 8a
50-335 Wrocław

 

Klub muzyczny Puzzle

ul. Przejście Garncarskie 2 / 2 piętro/

50-107 Wrocław

 

Data: 11.04 – 16.04.2012

 

Szczegółowe informacje o festiwalu:

 

http://mandalaperformance.blogspot.com/

http://impart.art.pl/

http://www.cia.wroclaw.pl/mandala_performance_festiwal_.html

 

Rezerwacja biletów:

cia@cia.wroclaw.pl

rezerwacje@impart.art.pl

 

Telefon:  +48 666 533 665; 713419432

 

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close