Ludzie tańca

Zdjęcie: Adam Kamiński

Fot. z archiwum prywatnego.

Wersja do druku

Udostępnij

Adam Kamiński – kurator, animator kultury, arteterapeuta.

Jest kuratorem Mandala Performance Festival we Wrocławiu. Porusza się na styku sztuk wizualnych i tańca. Począwszy od pierwszej edycji festiwalu – organizowanego przez Galerię Miejską we Wrocławiu – zestawia najnowszy polski taniec z tradycyjnie rozumianym performance artem, zderzając „sztuki performatywne” ze „sztuką performansu”. Kuratoruje również szeroko zakrojony program regularnych prezentacji tańca współczesnego na scenie wrocławskiego Centrum Sztuki IMPART, w ramach którego prezentował spektakle m.in. kolektywu Harakiri Farmers, Teatru Maat Projekt, Ireny Lipińskiej, Izabeli Chlewińskiej czy Rafała Urbackiego, ale także Polskiego Teatru Tańca czy Teatru Dada von Bzdülöw.

Był członkiem komisji artystycznej Polskiej Platformy Tańca w 2008 roku. Ostatnio także kurator pilotażowego programu edukacyjnego Instytutu Muzyki i Tańca „Myśl w ruchu”.

Prezes Stowarzyszenia Artystyczno – Edukacyjnego ARTATUT. Od 1997r prowadzi zespół teatralny oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową, gdzie pracuje wykorzystując m.in. metodę dramy.

Fot. z archiwum prywatnego.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close