Wrocław: XII Mandala Performance Festival

Zdjęcie: Wrocław: XII Mandala Performance Festival

Mandala 2018 logo

Wersja do druku

Udostępnij

Kurator Adam Kamiński i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na XII Mandala Performance Festival. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane spektakle o niestabilności dzisiejszych czasów, w których stereotypy, rytuały i tradycje nie są w stanie zapobiec współczesnej alienacji. Twórcy krytykują i podważają powierzchowne postrzeganie europejskiego dziedzictwa kulturowego i estetyki. Chcą obudzić nasze sumienia znieczulone konsumpcjonizmem, zmuszają do refleksji na temat lęków i cierpień innych ludzi. Poruszają kwestie odpowiedzialności i uczciwości w życiu. Choreografowie stale prowokują do myślenia o sprzecznościach współczesnej rzeczywistości, nie chcą pozostać obojętni wobec mocy marzeń. Wszechstronność i zdolność do łączenia tradycji i innowacji, oryginalność dramaturgii, stanowią o sukcesie i jakości przedstawień.

W programie warsztaty z improwizacji tańca z Marią Marvidou oraz spektakle Yoli Wesołowskiej, Marii Marvidou i Małgorzaty Haduch, Alexeya Torgunakova, Teatru ROZBARK, Jarosława Mysony, Rock Dance Theatre & Kino Variatino.

Program:

24 maja: Maria Marvidou – warsztaty z improwizacji

25 maja: Yola Wesołowska LU-CI-JA – Tutaj, ale nie Teraz, Jakub Lewandowski Melancholia, Maria Marvidou i Małgorzata Haduch No Sugar, No Candy

26 maja: Alexey Torgunakov body mantra, Teatr ROZBARK bless the king_nieliryczna pieśń / prolog i Jarosław Mysona STONEWALL INN

27 maja: Rock Dance Theatre & Kino Variatino Strings & Veins i Hygin Delimat Slowstepper

***

Kurator festiwalu: Adam Kamiński

www. mandalaperformance.blogspot.com

Program współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: ul. Tęczowa 79/81

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close