Wrocław: Projekt „Laboratorium ruchu” w ramach ESK 2016 – kurator: Adam Kamiński

Zdjęcie: Wrocław: Projekt „Laboratorium ruchu” w ramach ESK 2016 – kurator: Adam Kamiński

Fot. z materiałów Fabryki Sztuki

Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu rusza projekt Projekt Laboratorium ruchu (kurator: Adama Kamiński), realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 tworzony jest we współpracy z wieloma instytucjami i środowiskami, m.in. z Biurem Festiwalowym Impart 2016, z Instytutem Muzyki i Tańca, z Centrum Inicjatyw Artystycznych, z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Momentum, ze Stowarzyszeniem ARTEO, zespołami i artystami, teoretykami i krytykami tańca, z organizacjami zajmującymi się szeroko pojmowaną kulturą ruchu. Projekt potrwa do 2016.

Laboratorium ruchu odnosi się do zbiorowej wyobraźni miasta. Działania taneczne, wykłady, akcje performatywne, improwizacje taneczne w przestrzeni miejskiej i spektakle, które zostaną przygotowane w ramach programu na nowo zinterpretują przeszłość i teraźniejszość Wrocławia, proponują konkretne nowe sposoby podejścia do sztuki ruchu, przestrzeni publicznej, miejskiej choreografii. Program ma na celu także odkrywanie kolejnych obszarów, jakie obejmuje współczesna choreografia i teatr tańca, przybliżenie twórczości Piny Bausch i Henryka Tomaszewskiego, dwóch, wielkich osobowości w różny sposób związanych z Wrocławiem. Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym.

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close