Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Kamil Pilarski „Point 3.1” i Anka Majcher „Would you marry out of convenience?”

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Kamil Pilarski „Point 3.1” i Anka Majcher „Would you marry out of convenience?”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III edycji Laboratorium Ruchu ESK 2016 i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru Point 3.1 Kamila Pilarskiego i Would you marry out of convenience? Anki Majcher.

Point 3.1
Jest to swego rodzaju fizyczna interpretacja współczesnego życia. Życia, które zmieniło się w grę. Ludzie zatracają się w pędzie, nie mając czasu, aby choć na chwilę się zatrzymać. Bezinteresowność przestała istnieć, a wszystko co robimy ma nas przybliżyć do osiągniecia celu. Emocje schodzą na drugi plan, bądź stają się jedynie kolejnymi maskami, jakie ludzie zakładają na swoje twarze. Każdy z nas jest jednostką napędzającą maszynę życia, która wciąż przyśpiesza. Ale co się stanie, gdy owa maszyna się zepsuje, albo, gdy jednostka nie będzie mogła nadążyć za narzuconym tempem? W wirze niepowodzeń wszystkie nałożone maski spadają, pozostaje ogołocony człowiek, który już dawno zapomniał kim jest i nadal pogrążony jest w pędzie.

Koncept i choreografia: Kamil Pilarski
Wykonanie: Anna Świątkowska
Muzyka:Bogdan Cahajutin i Viktor Kuznetsov

Would you marry out of convenience?

Spektakl jest poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, czy warto zawrzeć związek małżeński z rozsądku. To dialog pomiędzy bardzo entuzjastycznym młodym tancerzem i dwanaście lat starszą doświadczoną życiowo choreografką. Inne oczekiwania i doświadczenia życia w koło mieszają się w powtarzających dyskusjach – dając mniej nadziei na „długo i szczęśliwie”. Spektakl jest emocjonalną, wizualną i fizyczną ilustracją walki umysłu w stresującej sytuacji podejmowania decyzji. To próba złapania nieuchwytnych synaps miłości i szczęścia, która nigdy nie dojdzie do skutku.

Dotąd projekt był pokazywany w szkole CODARTS w Rotterdamie, oraz na festiwalach: Poruszenie (Katowice), Ekotopie Kultury (Katowice), oraz To-Nie-Jest-Festiwal (Bytom).

Koncept: Anka Majcher
Choreografia: Anka Majcher/Kamil Pilarski
Wykonanie: Kamil Pilarski
Muzyka: Ajde Divla Ajde Mamo by Dikanda

Z powodu ograniczonej liczby miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwacje na:  pilarskikamil93@gmail.com

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016  – III edycja realizowany we współpracy z ESK 2016 i z Instytutem Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław, Barbara: infopunkt/kawiarnia/kultura, ul. Świdnicka 8 c

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close