Warszawa: Scena Tańca Studio 2017 – odsłona V: „Róbmy miłość, a nie wojnę!”/cz. 1: Uwodzenie

Zdjęcie: Warszawa: Scena Tańca Studio 2017 – odsłona V: „Róbmy miłość, a nie wojnę!”/cz. 1: Uwodzenie

Fot. Przemek Szalecki

Wersja do druku

Udostępnij

Piąta odsłona III edycji projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia 2017 roku na rozpoczęcie programu Róbmy miłość, a nie wojnę! (cz. 1 – Uwodzenie). Kuratorami programu są Anna Królica i Adam Kamiński, którzy zapowiadają:

„Tytuł naszego programu odwołuje się do pacyfistycznego hasła związanego z marszem pokojowym w 1965 roku przeciwko wojnie Stanów Zjednoczonych z Wietnamem. Hasło to zostało stworzone przez aktywistów, a następnie przejęte przez hippisów. Antymilitarny charakter jest dla nas istotnym punktem odniesienia, wyrazem prostego pragnienia, aby zamiast wojować, dostrzegać wokół siebie piękno, a jeśli już walczyć, to z własnymi uprzedzeniami wobec Innego. To założenie wydaje się szczególnie ważne obecnie, gdy jesteśmy świadkami wojen, dotyczą nas one coraz bardziej i są coraz bliżej (np. wojna rosyjsko-ukraińska). Przestają być wyłącznie szeregiem obrazów widzianych w telewizji, a zamieniają się w rzeczywistość, na którą możemy reagować.

Wybieramy miłość jako afirmację samego siebie, Innego i sposób na życie. Interesuje nas ona także jako przejaw wolności w decydowaniu o tym, jak chcemy kochać.

Do programu zaprosiliśmy wspaniałych polskich twórców i ich obcojęzycznych przyjaciół – choreografów oraz tancerzy. Podczas sierpniowej odsłony pokażemy spektakl, poruszający relacje polsko-ukraińskie w kontekście potrzeby bycia niezależnym i wolnym –  I go indeepe/endance Danieli Komędery i Dmytra Grynova. Zaprezentujemy również Kamuflaż Anity Szurek i Tomasza Pomersbacha, odwołujący się do ikony popkultury i seksu Marilyn Monroe, oraz Octopus. Mów do mnie Joanny Czajkowskiej i Krzysztofa Dziemaszkiewicza, którzy opowiadają o miłości, wychodząc od świata natury. Ponadto zapraszamy na wystawę fotografii Konstelacje. Przenikanie krakowskiej fotografki Katarzyny Machniewicz oraz panel dyskusyjny, tematyzujący nasz idiom.”.

Pełny tekst kuratorski

 

PROGRAM

1 sierpnia (wtorek)

 

godz. 18.00, Malarnia

Daniela Komędera, Dmytro Grynov, I goIŋdeepe/andence

godz. 19.00, Foyer

Panel Róbmy miłość, a nie wojnę! Powracające narracje

godz. 20.30, Duża Scena

Anita Szurek i Tomasz Pomersbach, Kamuflaż

2 sierpnia (środa)

 

godz. 18.00, schody i Foyer

Wernisaż wystawy fotografii tańca Katarzyny Machniewicz

godz. 19.00, Malarnia

Joanna Czajkowska i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz, Octopus. Mów do mnie

Biogramy kuratorów

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

– 20 zł / jeden spektakl

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Foyer, Teatr Studio, Pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close