Wrocław/XIII Mandala 2019: Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee, Tomasz Pomersbach – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/XIII Mandala 2019: Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee, Tomasz Pomersbach – warsztaty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza w ramach XIII edycji Mandala Performance Festival na warsztaty, które poprowadzą Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee i Tomasz Pomersbach. Główną ideą tegorocznej edycji festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performansu. Wstęp bezpłatny.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

***

O festiwalu:

Tematyka artystycznych propozycji XIII edycji festiwalu obraca się wokół poszukiwania wolności i autentyczności we współczesnym świecie, refleksji nad ciałem, którego kodem staje się przynależność do danej kultury, badania zasad relacji osób i przestrzeni, problemu obcego poruszającego się w strukturach społecznych, jego dążeń, pragnień i przeżyć, postrzegania upływu czasu, który naznacza ciało.

Różnorodny program tegorocznej edycji Mandala Performance Festival umożliwia uczestnikom zdobycie nowych zdolności i wiedzy (dzięki warsztatom, działaniom twórczym, pokazom performansów i spektakli tanecznych). Zaproszeni goście zaprezentują autorskie metody pracy z ciałem. W formule Mandali dominuje zainteresowanie procesem twórczym i jego związkiem z przemianami współczesności. Podejmuje się tu także temat przyszłości i rozwoju tańca i performansu w relacji z innymi dziedzinami sztuki. Założeniem programu wydarzenia jest wspieranie sztuki tanecznej rozumianej jako forma, projekt, propozycja. W taki sposób pielęgnuje się klimat twórczego myślenia i rozwoju.

Kurator festiwalu: Adam Kamiński

Współpraca: Ewa Staroń, Małgorzata Gietler

www. mandalaperformance.blogspot.com

 

Program współfinansowany przez Miasto Wrocław, oraz  Kultur Stadt Bern, Swisslos Kultur Kanton Bern, Ernst Göhner Stiftung, Migros Kulturprozent, Burgergemeinde Bern, Bürgi Willert Stiftung

Mandala_logo_1 (miniaturka)  Mandala_logo_2 (miniaturka)  Mandala_logo_3 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Wrocław: ul. Orzechowa 61, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Państwowy Instytut Badawczy, w godz. 17.00-21.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close