Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: António Onio, Braulio Bandeira (warsztaty)

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: António Onio, Braulio Bandeira (warsztaty)

Fot. materialy organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty prowadzone przez artystów odbywających rezydencję w ramach programu Skrypty z codzienności – António Onio, Braulio Bandeirę. Program Skrypty z codzienności odbędzie się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez Gminę Wrocław, ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów, wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. W ramach Laboratorium ruchu organizowane są pobyty rezydencyjne Skrypty z codzienności dla znanych i cenionych choreografów, a także prezentacje ich autorskich spektakli. Chcemy stworzyć przestrzeń dla nowych definicji ruchu, tańca, performowania, podkreślając refleksyjność jako cechę niezbędną do współtworzenia przestrzeni współczesnej kultury i pokazać, że wewnętrzne bogactwo jest źródłem różnic w sposobach postrzegania rzeczywistości.

Sylwetki rezydentów:

 

António Onio ( Portugalia) studiował taniec w SNDO w Amsterdamie. Od 2011 António rozwija własną drogę twórczą, działa i pracuje z Miguelem Pereirą, Tian Rotteveelem, Igorem Dobričić, Diego Gilem, Tiago Guedes i innymi. W 2013 roku otrzymuje Stypendium DanceWEB w Wiedniu. Jego prace koncentrują się na zgłębianiu barier między tym co prywatne, intymne , a ogólnodostępne. Traktuje ciało jako narzędzie, kwestionujące określone, stereotypowe role. Porusza kwestie queer, prowokuje poprzez wyolbrzymioną lekkoś ć, elastyczność ruchów, manifestuje niechęć wobec skostniałych systemów wartości. Traktuje swoją działalność artystyczną jako walkę z systemem, gdzie wszystko jest perfekcyjne i przewidywalne.

Braulio Bandeira rozpoczął jako aktor w ESMAE w Portugalii, jednej z najważniejszych szkół teatralnych. Potem przeniósł się do Kopenhagi, aby szukać różnych metod teatru. Studiował sztukę mimu i techniki cyrkowe. Uczył się butoh i kontakt improwizacji. Dostał stopień licencjata we Francji, współpracował i uczył się w zespole Maguy Marin w Lyonie.
Obecnie występuje w spektaklach tanecznych min: Bodieslanguage w choreografii duetu matanicola. Rozwija swoją pracę jako solista, zajmuje się muzyką eksperymentalną, tworzy videomaking i performance.

Zapisy: 
atutysztuki@gmail.com

tel: 505 963 162

Pokaz wspierany przez  Gminę Wrocław, ESK 2016, Instytut Muzyki i Tańca.

Logo Wrocław (miniaturka)Logo ESK Wrocław (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, w godz. 19.00-22.30.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close