Wrocław: XI Mandala Performance Festival

Zdjęcie: Wrocław: XI Mandala Performance Festival

SLAVE4YOU

Wersja do druku

Udostępnij

Główną ideą XI edycji festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performansu. Tematyka artystycznych propozycji obraca się wokół relacji międzyludzkich, codziennych doświadczeń, poszukiwania wolności i autentyczności we współczesnym świecie. Niektóre z festiwalowych przedstawień zwracają uwagę na  dynamikę i nieprzewidywalność procesów społecznych i kulturowych. Proponowane spektakle stanowią pretekst do podjęcia dyskusji, w której krytycznej analizie poddane zostaną popularne aktywności kulturowe, zachowania nowe (będące pochodną ukształtowania się społeczeństwa informacyjnego i konsumpcyjnego), jak i te zakorzenione w reprodukowanej świadomie lub bezrefleksyjnie tradycji.

 Program:

25 maja i 27-28 maja: Alexey Torgunakov i Szymon Dobosik – warsztaty

26 maja: Yola Wesołowska, Musica in fine temporum i Edyta Kozak Moje własne interview®Fanny Panda. RE//MIX Jérôme Bel

27 maja: Anna Piotrowska pastmefuture, Under the Dead Tree, Victoria Herczek, Oscar Mafa 5, 6, 7 and i Agata Meyer-Lüters, Agnieszka Bednarz Jestem Helena

28 maja: Teatr HOTELOKO, #moiprzyjacieletancza

29 maja: Wojciech Grudziński SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny i Joanna Chułek I always knew, I’ m gonna make it. Soudtrack #1

***

XI Mandala Performance Festival

Kurator festiwalu: Adam Kamiński

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury UM Wrocławia i MKiDN w ramach Stypendium twórczego z upowszechniania kultury.

MKiDN Stypendium (miniaturka)      Logo Wrocław (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close