Wibracje Taneczne

Zdjęcie: Wibracje Taneczne

Wersja do druku

Udostępnij

Najważniejszy na Dolnym Śląsku i jeden z ważniejszych w Polsce program prezentacji współczesnej sztuki tanecznej, od początku kuratorowany przez Adama Kamińskiego.

Wrocławskie Wibracje Taneczne powstały jako blok w ramach festiwalu „Wrocław Non Stop” w czerwcu 2007 roku. Podczas pierwszej – czterodniowej – edycji zaprezentowano między innymi spektakle poznańskiego towarzystwa gimnastycznego (Obcojęzyczność), Teatru Dada von Bzdülöw (Kilka błyskotliwych spostrzeżeń), artystów z Wrocławia – Teatru Tańca Arka i Niezależnej Manufaktury Tanecznej – oraz Białorusi (InZehst). Miejscem prezentacji była Scena na Świebodzkim (Teatr Polski). Programowi towarzyszyły warsztaty taneczne.

Po niemal dwuletniej przerwie, w grudniu 2009 roku Wibracje Taneczne powróciły jako cykliczny program prezentacji tańca współczesnego we wrocławskim Centrum Sztuki Impart. Reaktywowany projekt zainaugurowała m.in. premiera spektaklu We are oh so Lucky kolektywu Harakiri Farmers w reżyserii Any Brzezińskiej.

Od tego czasu na wrocławskiej scenie gościły spektakle zarówno znanych od lat twórców, jak i młodej generacji polskiego tańca. Zobaczyć można było m.in. Tomasza Bazana (Teatr Maat), Polski Teatr Tańca-Balet Poznański, Irenę Lipińską, Marię Stokłosę, Aleksandrę Borys, Rafała Urbackiego, Izabelę Chlewińską. Z twórców zagranicznych – m.in. Arkadiego Zaidesa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close