Wrocław/IX Mandala Performance Festival: Simon Tanguy „Japan” (Francja)

Zdjęcie: Wrocław/IX Mandala Performance Festival: Simon Tanguy „Japan” (Francja)

Fot. Fot. Z materiałów Art Stations Foundation

Wersja do druku

Udostępnij

Japan to eksploracja agonii, badania swojego słownictwa fizycznego i poetyckiego. Motywacją projektu jest wrócić do potencjalności ciała, jego zdolności do gęstości, intensywności, poetyckości i brutalności. Solo Simona Tanguy powstało w koprodukcji z Theatre de la Ville w Paryżu, otrzymało nagrodę za choreografię na festiwalu ITS w Amsterdamie.

Simon Tanguy – choreograf, performer. W 2011 roku ukończył School for New Dance Development w Amsterdamie. Wypracował własny styl pracy w którym korzysta ze swoich różnorodnych doświadczeń / cyrk, studia filozoficzne/. W tej chwili jego zainteresowania skupiają się wokół ciała gotowego do przejścia na różne częstotliwości ciała przez, które w każdym momencie przepuszczane są tysiące informacji. Jego choreografie były kilkakrotnie nagradzane min: na Danse Alergie – 2010 w Paryżu i ITS Festival w Amsterdamie. Współpracował z Deborah Hay i Borisem Charmatzem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close