Mandala Performance Festival/Wrocław: COLLECTIVO CINETICO

Zdjęcie: Mandala Performance Festival/Wrocław: COLLECTIVO CINETICO

Z materiałów festiwalu "Mandala"

Wersja do druku

Udostępnij

Collettivo Cinetico to eksperymentalna grupa artystyczna z pogranicza teatru i sztuk wizualnych, założona w 2007 roku przez Francescę Pennini. Ukształtowana jako elastyczna grupa artystów reprezentujących wiele dyscyplin, zgłębia formuły i statusy przedstawień, dyskutując nad mechanizmami i zasadami, które nimi rządzą. We Wrocławiu pokażą spektakl XD Retinal Writings About The Obscenity Of Teeth, w którym głównym przedmiotem zainteresowania jest miejsce Sceny jako przestrzeni wizualnej, gdzie ciało jest pokazane jako obraz. 

Słowo XD to emotikon przedstawiający uśmiechniętą twarz, często używany na blogach, czatach i ogólnie w komunikacji pisemnej. Scena jest podzielona na małe fragmenty wizualnych przestrzeni, które zawierają umowę z widzem pozwalającą na zobaczenie „w scenie” tylko tego, co dzieje się w obrębie jej granic, podczas gdy wszystko inne jest czysto funkcjonalne, niewidoczne, obsceniczne. Zęby i mechaniczny megauśmiech będą elementami łączącymi wiele zjawisk – od japońskich komiksów mangi do reklam, pornografii i mody, tworząc ciało, którego zadaniem jest jak najdłuższe pozostanie na siatkówce widza.

 

FRANCESCA PENNINI –  choreograf, tancerka i artystka wizualna

W 2007 założyła grupę badawczą CollettivO CineticO, która jest elastyczną siatką performerów, artystów wizualnych, kompozytorów, twórców filmów. Pracuje jako niezależny tancerz dla Sasha Waltz & Guests.

 

NICOLA GALLI – fotograf, aktor i performer

Brał udział w seminariach tańca renesansowego Laury Pedrielli, modern jazzu Antonio Orlando, techniki gry na japońskich bębnach i body percussion Rity Superbi i tańca współczesnego Alessandry Fabbri. Ostatnio zajął się fotografią, szczególnie w ramach swojego projektu badawczego MdV | badanie płynności i obecności. Od 2010 członek grupy CollettivO CineticO prowadzonej przez Francescę Pennini.

 

ANGELO PEDRONI  –  technik i performer

Od 2010 roku jest członkiem CollettivO CineticO w charakterze performera i technika. Jest odpowiedzialny za badania naukowe projektu „The Uncertain Scene” wspieranego przez Project Focus on Art and Science in the Performing Arts.

 

ANDREA AMADUCCI –  artysta wizualny, aktor i performer

Jako artysta, jest  doświadczony w ruchowych/dźwiękowych happeningach w poczekalniach, szpitalach, galeriach sztuki, prywatnych domach, supermarketach i squatach. Przeprowadzono badania ruchu, aby znaleźć przestrzeń na płótnie – w poszukiwaniu połączenia świata gestów ze światem kolorów. 

 

Miejsce pokazu: Centrum Inicjatyw Artystycznych

ul.Sienkiewicza 8 a Wrocław

Data: 13.04.2012

Godz.20.30

 

Rezerwacja biletów:

cia@cia.wroclaw.pl

rezerwacje@impart.art.pl

Telefon: +48 666 533 665, 713419432

 

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close