Mandala Performance Festival/Wrocław: Anna Piotrowska „Close to gate No.5 (or landscape clitoris)”

Zdjęcie: Mandala Performance Festival/Wrocław: Anna Piotrowska „Close to gate No.5 (or landscape clitoris)”

Z materiałów festiwalu MANDALA

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie Close to gate No.5 (or landscape clitoris) Anny Piotrowskiej powstało na zaproszenie Perypezye Urbane Media Collective z Mediolanu w ramach interdyscyplinarnego projektu DanceMe. Misją PERYPEZYE URBANE jest wspieranie badań zarówno dla sztuk wizualnych, jak i performatywnych. Do projektu zostało zaproszonych 6 performerów, 2 muzyków, 2 video artystów i krytyk. W ramach projektu w przeciągu roku powstało 6 przedstawień, które kolejno jedno po drugim powstawały w wyniku procesu twórczego.  Poprzez pracę przez internet powstał cały system DanceMe wpierany i wspierający artystów.

Przedstawienie Anny Piotrowskiej jest piątym z kolei.

 

Close to gate No. 5 jest swoistą obserwacją i uczestniczeniem w długim artystycznym procesie, często poddającym próbie przesuwanie granic własnych wartości artystycznych i jednocześnie łamiący bariery własnych przyzwyczajeń, ale w zgodzie z samym sobą. DanceMe było wielką lekcją pokory i nauką słuchania i zrozumienia drugiego artysty.

 

Chaos konkretnych myśli, niekończąca się historia w obrębie gate No. 5. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością głębszego zrozumienia istniejącego pomiędzy słowami. Taniec jest narzędziem poruszającym emocje, wyobraźnię, jest narzędziem, które gra z fikcją i angażuje rzeczywistość. Poprzez taniec można dotknąć przestrzeni. Można być wspieranym przez nią i można poczuć się wolnym w sztucznej wolności. Przyjemność bycia w systemie DanceMe znaczy bardzo wiele. Po pierwsze wszyscy w „systemie” są różni. Na samym początku istniała nadzieja, że można choć trochę zmienić siebie. Niestety i może na szczęście nie zdarzyło się to.  Nie można pozbyć się własnej wrażliwości. W przedstawieniu Close to gate No.  5 znajdziemy odniesienia z perspektywy intuicji i gender – odniesienia do krajobrazu łechtaczki.

Anna Piotrowska 

Close to gate No. 5 (or landscape clitoris) 

premiera: Studio 28, Mediolan, 29 maja 2011

koncepcja, kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska

muzyka: Dario Congedo, Giulio Escalona, Anna Piotrowska

video: Mariano Leotta

przedstawienie przygotowane w ramach projektu DanceMe. (www.danceme.org)

produkcja: Perypezye Urbane Media Collective

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close