Wrocław/IX Mandala Performance Festival: Jakub Gontarski „Animan – I am that”

Zdjęcie: Wrocław/IX Mandala Performance Festival: Jakub Gontarski „Animan – I am that”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Performance ruchowy Animan i I am that towielobarwna eksploracja „narzędzi” języka ruchu, który poprzez swą różnorodność wizualną skłania widza do zajrzenia w głąb siebie oraz poszukania odpowiedzi, na temat znaczenia słowa JA. Artysta podejmie się próby przybliżenia oraz wyjaśnienia koncepcji dualizmu jak i niedualizmu naszej ludzkiej natury, która od zarania dziejów przeplata się jako zwierzęcość w człowieku oraz człowiek w zwierzęcości.

Spektakl zainspirowany dialogiem Mesliera i Danforda z powieści Nabrani na los:
,,Tylko nie udawaj kogoś, kim nie jesteś!
-Dobrze, będę udawał kogoś, kim jestem.”

Koncepcja i wykonanie : Jakub Gontarski
Współpraca dramaturgiczna : Przemysław Błaszczak, Sam Alty, Agnieszka Rybak
Opracowanie Muzyczne : Sam Alty, Jakub Gontarski

Jakub Gontarski – swoje pierwsze kroki ruchowe na salach zaczął w wieku 5 lat (akrobatyka). Od roku 1993 do 2001 praktykował japońską sztukę walki Judo. Od roku 2002 do 2012 Praktykował brazylijską sztukę walki Capoeira (Brazylia, Anglia, Polska). Gra na instrumentach afro-brazylijskich. Od roku 2008 intensywnie praktykuje techniki ruchowo-taneczne jak: Contact Improvisation, Taniec Współczesny, Ruch Fizyczny, Improwizacja. Przez wiele lat prowadził zajęcia ruchowe rozwijające sferę psycho-somatyczną u dzieci w prywatnym przedszkolu Ente (Centrum Współpracy Europejskiej). Od 2008 współpracuje z Fundacją Krzyżowa-Dla Porozumienia Europejskiego, prowadząc zajęcia, warsztaty ruchowo-choreograficzne podczas projektów ogólnopolskich i międzynarodowych integrujących dzieci i młodzież z różnych krajów takich jak Polska, Niemcy, Ukraina, Rumunia, Austria. Od wielu lat prowadzi również zajęcia ruchowe w projektach integracyjnych z młodzieżą niepełnosprawną, niedosłyszącą, dziećmi z trudnych środowisk rodzinnych m.in. podczas projektu Instytutu Muzyki i Tańca „Myśl w Ruchu”. Od 2011 Sekretarz Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Momentum oraz współorganizator Wrocławskiego Festiwalu – Żywe Kultury Ruchu – Cyrkulacje. Od 2011 pracuje nad solowym spektaklem Animan-I am that oraz duetem Dom Wariatów. Improwizuje na scenie z muzyką na żywo. Od 2009 Instruktor Rekreacji ruchowej oraz I stopnia Kinezjologii Edukacyjnej metody „Brain Gym” Paula M. Dennisona oraz Gail E. Dennison (program technik i procedur motosensorycznych i psychosomatycznych). Absolwent wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Od 2010 intensywnie praktykuje Hatha Jogę metody B.K.S Iyengara. Współtwórca i lider Studia Dwóch Ścieżek

Spektakl dla widzów dorosłych.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close