Mandala Performance Festival/Wrocław: Desiderio Däxuni Sánchez –„Nostalgia de la luna”

Zdjęcie: Mandala Performance Festival/Wrocław: Desiderio Däxuni Sánchez  –„Nostalgia de la luna”

Z materiałów MANDALI

Wersja do druku

Udostępnij

Desiderio Däxuni Sánchez, meksykański tancerz, dyrektor artystyczny zespołu Álamo Blanco Viaje Escénico pokaże podczas Mandala Performance Festival we Wrocławiu spektakl z użyciem masek Nostalgia de la luna.

Jedność kobiecości i męskości, duchowa pełnia obu płci. Jedność mężczyzny i kobiety uznawana za symbol ducha (boskość). Kulturowy i społeczny aspekt androgynii wyraża miłość mężczyzny i kobiety, małżeństwo, partnerstwo płci.
W tym spektaklu księżyc przedstawiony jest jako marzenie, dążenie do transcendencji, harmonijne dopełnienie dwubiegunowych symboli (Słońce i Księżyc, ziemia i niebo, noc i dzień itd.). Ekspresja ciała artysty, gra z maskami w połączeniu z muzyką, tworzą niepowtarzalny klimat przedstawienia.

 

Desiderio Däxuni Sánchez – meksykański tancerz, dyrektor artystyczny zespołu  Álamo Blanco Viaje Escénico. Grupa łączy w swoich pracach elementy teatru z tańcem. Artysta zaprezentuje na festiwalu Mandala solo rytuał Nostalgia de la luna. Przedstawienie zainspirowane twórczością cenionej poetki z Meksyku Esther Seligson. 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close