Warszawa: „YOHAKU – szczeliny istnienia” – butō medytacje z Sylwią Hanff

Zdjęcie: Warszawa: „YOHAKU – szczeliny istnienia” – butō medytacje z Sylwią Hanff

Wersja do druku

Udostępnij

 YOHAKU to pusta przestrzeń w ikebanie, „przestrzeń nie zarysowana” w technice drzeworytu, cisza w muzyce. Bezruch w tańcu. Czym jest?

Wniknięcie. To, co niewidoczne, ukryte bywa w szparach, szczelinach, pęknięciach prowadzących w głąb, pod powierzchnię, na drugą stronę rzeczywistości. Tej samej jednak. […]  Patrząc nie tylko wydobywamy obserwowaną rzeczywistość, ale również budzimy.

J.Brach-Czajna, Szczeliny istnienia.

Powietrze pulsuje życiem. Wydarza się to, co robisz. Taniec wydarza się i jest wszechświatem. Odczuwasz coraz głębsze i subtelniejsze warstwy doświadczenia. Bycie. Każda cząstka ciała jest Źródłem. Totalność istnienia. Otwartość. Zaciera się codzienne granica pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym wymiarem. Wnętrze zewnętrza, zewnętrze wnętrza. Mudra. Ciało jest formą przejawiania się przestrzeni. Czująca Pustka. Dźwięk wewnętrznej ciszy. Warstwy czasu. Przestrzeń światła.

Butō  to taniec, którego istotą jest poszerzona percepcja ciała wyzwolonego z automatyzmów codzienności, poszukiwanie tego, co autentyczne w ciele, tajemniczego piękna, otwarcie na kontakt z Jaźnią i jedność Kosmosu w jego wiecznym cyklu życia i śmierci. Butō jest stanem jedności umysłu-ciała umożliwiającym subtelne odczuwanie wewnętrznego i zewnętrznego świata; to czyste doświadczenie zmieniających się stanów istnienia. Tancerz, istniejąc na krańcach czasu, otwiera przestrzeń, w której ujawniają się rzeczy niewidzialne.

31 marca  2012 (sobota) w godz. 11.00-13.00
MIEJSCE: Warszawa, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (metro Racławicka)
OPŁATA: 40 zł
ZGŁOSZENIA: Anita Zdrojewska, email: publink@publink.com.pl
tel. 501 175 595

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close