Gdynia / 8. Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta”: Teatr Migro „Echa”

Zdjęcie: Gdynia / 8. Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta”: Teatr Migro „Echa”

Teatr Migro „Echa”. Fot. Tomasz Michalski, Zbiory Muzeum Kresów w Lubaczowie

W ramach 8. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta Stacji Sanatorium odbędzie się pokaz spektaklu Echa Teatru Migro.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Spektakl bez słów jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Narratorem przedstawienia jest muzyka – wspaniałe utwory instrumentalne i pieśni śpiewanych na żywo przez aktorów.

Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań, do świata Kresów Wschodnich sprzed wojny i o czasach powojennych. Opowiemy o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością. Przeszłością, która niestety wróciła do nas z całą swoją siłą.

Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina.

Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

Realizatorzy:

Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Natalia Iwaniec
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech/Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Czas trwania: 50 minut
Premiera: 13 listopada 2021

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Gdynia: plac koło Automobilklubu Morskiego, ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 28

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close