Warszawa: PIEŚŃ CIAŁA. Warsztat tańca butō i i intuitywnej pracy z głosem

Zdjęcie: Warszawa: PIEŚŃ CIAŁA. Warsztat tańca butō i i intuitywnej pracy z głosem

Sylwia Hanff i India Czajkowska, collage

Wersja do druku

Udostępnij

Wspólny warsztat współpracujących ze sobą artystek: Sylwii Hanff, tancerki butō i choreografki, oraz Indii Czajkowskiej, wokalistki, piasnistki, kompozytorki. Warsztat, obejmujący taniec butō i pracę z głosem/śpiew intuitywny, skoncentrowany jest przede wszystkim na otwarciu się na słuchanie siebie i  na innych we wspólnej improwizacji tanecznej i głosowej.  Będzie to zarazem praca ze świadomością głosu i jego powiązaniu z ciałem, ruchem i oddechem. Zabawa w  kreatywne poszukiwanie własnej ekspresji i rozwijanie motywów muzycznych we wspólnej przestrzeni dźwiękowej – szukanie dialogu muzycznego. Przeznaczony dla tych, którzy chcą odnaleźć pieśń swojego ciała i czują  potrzebę wyjścia ku innym poprzez dźwięk, nawet zupełnie od zera, z chęcią współtworzenia i współbrzmienia.

Moduły warsztatu:

•    elementy emisji głosu
•    improwizacja i eksperymentowanie z ruchem i głosem
•    łączenie motywów wielogłosowych
•    praca ze skalą i rytmem
•    szukanie pierwotnego połączenia ruchu i głosu

Taniec butō powstał w Japonii na przełomie lat 50. i 60. XX wieku jako kontrkulturowa forma tańca odwołująca się również do europejskiej sztuki awangardowej. Butō to taniec, którego istotą jest poszerzona percepcja ciała wyzwolonego z automatyzmów codzienności, poszukiwanie tego, co autentyczne w ciele, tajemniczego piękna, otwarcie na kontakt z Jaźnią i jedność Kosmosu w jego wiecznym cyklu życia i śmierci. Butō jest stanem jedności umysłu-ciała umożliwiającym subtelne odczuwanie wewnętrznego i zewnętrznego świata; to czyste doświadczenie zmieniających się stanów istnienia. Tancerz, istniejąc na krańcach czasu, otwiera przestrzeń, w której ujawniają się rzeczy niewidzialne.

India Czajkowska – wokalistka, kompozytorka i pianistka związana z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Komponuje muzykę filmową i teatralną. Prowadziła cykl koncertów muzyki improwizowanej Konstelacje (Jazzgot, PKiN). Współtworzy także projekty multimedialne, łączące elementy tańca, filmu i teatru ruchu. Wydała solowy album Cosmospir  (Hic Sunt Leones , Mediolan 2008).Obecnie koncertuje m.in. z projektem Trio Mermago (Obuh Records, 2010), Tańce snu (z Sebastianem Madejskim). Współpracowała m.in.z: Parallel Worlds (Circo Divino), Ensemble Elektra (The Book of Time), Drum Freaks, Black Glass (Holy Rain ),Tadeuszem Sudnikiem.

Więcej: www.myspace.com/indiaczajkowska

 Sylwia Hanff – tancerka butō, choreografka, reżyserka, nauczycielka technik pracy z ciałem i medytacji, tancerka-mim. Tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych warsztatach tańca w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii, występowała ze Studiem Mimów Stefana Niedziałkowskiego.Od 2002 roku prowadzi Teatr Limen. Więcej informacji w naszym biogramie oraz na stronie:  www.limenbutoh.net

Link do Cosmospir Summum, India Czajkowska (muzyka), Sylwia Hanff (taniec)
http://www.youtube.com/watch?v=fHqvVQCcP3s&feature=related

18-19 lutego 2012, sobota godz. 10.00-14.00, niedziela godz. 15.00-19.00
Warszawa, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21
Opłata: 150 zł
Obowiązuje przedpłata 70 zł, ilość miejsc ograniczona (grupa 15 osób)
Informacje i zapisy: Sylwia Hanff 607 640 208, limenbutoh@wp.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21(dojazd: metro Racławicka), Warszawa. Sobota: 10.00-14.00, Niedziela: 15.00-19.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close