Warszawa: Zbieranie śniegu do srebrnej misy – butoh medytacje z Sylwią Hanff

Zdjęcie: Warszawa: Zbieranie śniegu do srebrnej misy – butoh medytacje z Sylwią Hanff

Fot. z archiwum Akademii Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

„Zbieranie śniegu do srebrnej misy”  to wyrażenie pochodzące z tradycji Czan (Chiński Zen). Butoh jest jak „cicha iluminacja” metoda czan, która jest nie tylko techniką medytacji, ale także sposobem istnienia. To stan pełni świadomości, jasny i uważny, w który wchodzi się dzięki koncentracji na świadomości własnego ciała, poczuciu cielesnej obecności. Poprzez subtelne odczuwanie doznań zmysłowych, emocji doświadczamy wewnętrznego świata. Poprzez skupienie się na świadomości ciała praktykujemy również rozszerzanie świadomości na świat zewnętrzny, doświadczając tym samym pełni świadomości.

Prowadzi Sylwia Hanff: www.limenbutoh.net

Butoh to taniec, którego istotą jest poszerzona percepcja ciała wyzwolonego z automatyzmów codzienności, poszukiwanie tego, co autentyczne w ciele, tajemniczego piękna, otwarcie na kontakt z Jaźnią i jedność Kosmosu w jego wiecznym cyklu życia i śmierci. Butoh jest stanem jedności umysłu-ciała umożliwiającym subtelne odczuwanie wewnętrznego i zewnętrznego świata; to czyste doświadczenie zmieniających się stanów istnienia. Tancerz, istniejąc na krańcach czasu, otwiera przestrzeń, w której ujawniają się rzeczy niewidzialne.

13 stycznia 2013 (UWAGA! niedziela), godz. 12.00-14.00
Miejsce: Warszawa, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (metro Racławicka), mała sala baletowa nr 38
Opłata: 40 zł
Zgłoszenia: email: limenbutoh@wp.pl tel. 607 640 208

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (metro Racławicka), mała sala baletowa nr 38, w godz. 12.00-14.00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close