Wersja do druku

Udostępnij

Arya  wpisuje się nurt poszukiwań, które artystka określa jako Czarną Latifę − projekt eksplorujący butō jako taniec medytacyjny oraz jakość nazywaną nią „butō pierwotnej przestrzeni”. Latifa w sufickim mistycyzmie oznacza poziom otwarcia na Esencję – na Prawdę i Naturę człowieka poza fałszywymi strukturami osobowości. Czarna latifa to wymiar wglądu w siebie, związek ze śmiercią, głębię ciszy. To źródło naszej miłości.

Prawdziwa wolność polega na wyborze pomiędzy beznadzieją, rozpaczą, zachwytem i radością. Nie ma znaczenia, co wybierzesz. To jedynie różne smaki tej samej esencji.

Chameli Gad Ardagh

Czy słyszysz muzykę? To grają Mistrzynie i Mistrzowie Pierwotnej Przestrzeni, a wśród nich Kazuo Ohno – tańczy. Stał się moim Mistrzem dopiero po wielu latach poszukiwań.

Koncepcja, reżyseria, oprac.muz., kostiumy, taniec: Sylwia Hanff
Video-art: Gamid Ibadullajev do muzyki Indii Czajkowskiej

VIDEO SYLWIA HANFF taniec & INDIA CZAJKOWSKA muzyka
http://www.youtube.com/watch?v=fHqvVQCcP3s
video-art Gamid Ibadullajev

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close