Częstochowa/ 2. Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”: Warsztaty GAGA z Małgorzatą Mielech

Zdjęcie: Częstochowa/ 2. Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”: Warsztaty GAGA z Małgorzatą Mielech

Na zdjęciu: Małgorzata Mielech, GAGA. Fot. Anna Semenova

Fundacja Performa zaprasza na warsztaty GAGA prowadzone przez Małgorzatę Mielech. Wydarzenie odbędzie się ramach drugiej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty odbędą się w dniach 12-13 września:

  • godz. 14.00-16.00 – Gaga dla aktorów i aktorek
  • godz. 16.15-17.15 – Gaga for people (dla wszystkich)

Gaga for people

Zajęcia skierowane do wszystkich którzy chcą wspólnie tańczyć i odkrywać nowe możliwości swojego ciała. Podczas godziny pracy bez przerwy uczestnicy podpinają się do różnych jakości ruchu, do przyjemności, do bólu płonących mięśni, do tańca. Nauczyciel rusza się z uczniami cały czas, inspirując, nie osadzając nikogo.

prowadzenie: Małgorzata Mielech

Na zdjęciu: Małgorzata Mielech, GAGA. Fot. Anna Semenova

Na zdjęciu: Małgorzata Mielech, GAGA. Fot. Anna Semenova

Małgorzata Mielech – jest tancerką, choreografką, nauczycielką GAGA, pedagożką tańca oraz założycielką projektu artystycznego DanceLab. Gosia jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała z takimi twórcami, jak: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni. Jej najnowszy spektakl, pt. FearLess, został zakwalifikowany do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Spektakl prezentowany był dotychczas w Polsce, Norwegii oraz w Indiach. Otrzymała Stypendium twórcze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest też związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zaprasza także gościnnych choreografów do współpracy, Shi Pratt stworzyła dla DanceLab spektakl pt. We Bleed The Same Color. Otrzymała także nagrodę “Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht. Blicke w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje spektakle. Współpracowała z duetem izraelsko – holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Tańczyła w nowych produkcjach oraz w istniejącym repertuarze Ivgi&Greben. Współpracuje z reżyserami, m.in: Per Olafem Sorensenem, Agnieszką Glińską, Janem Komasą. Jest artystycznie zaangażowana w interdyscyplinarne projekty artystyczne, m.in.: jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast.

Częstochowa: Druga edycja Festiwalu Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”

2. Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”

Współpraca i patronaty medialne:

portal taniecPOLSKA.pl, CGK, Życie Częstochowy i Powiatu, Orion TV, Twoja Polska Stacja

 

Partnerzy:

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Teatr im. Adama Mickiewicza, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Stowarzyszenie Częstochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Galeria 4 Arte

Organizator: Fundacja Performa

Kuratorka: Anna Królica

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i  Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie.

Festiwal tańca współczesnego „Pamięć miasta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt dofinansowany ze środków SKE – Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie.

„Pamięć miasta” – spacer performatywny jest dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historycznych w Polsce.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Częstochowa: Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15, Warsztaty GAGA (dla aktorów i aktorek)

godz. 16:15

Częstochowa: Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15 - Gaga for people (dla wszystkich)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close