Częstochowa/ 2. Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”: Warsztaty tańca żydowskiego z Martą Pietruszką

Zdjęcie: Częstochowa/ 2. Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”: Warsztaty tańca żydowskiego z Martą Pietruszką

Częstochowa: Druga edycja Festiwalu Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”

Fundacja Performa zaprasza na warsztaty tańca żydowskiego prowadzone przez Martę Pietruszkę. Wydarzenie odbędzie się w ramach drugiej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty odbędą się w dniach 7–14 września 2023 godz. 10.00–12.00 w Wyższej Szkole Zarządzania, przy ul. 1 maja 40 w Częstochowie.

Nabór otwarty

Marta Pietruszka – przygodę z tańcem rozpoczęła w latach 80., w Studenckim Teatrze Tańca „Kontrast” działającym w Krakowie. Obok niej, działały tam wówczas między innymi Iwona Olszowska czy Katarzyna Skawińska. Pietruszka została wówczas także członkinią eksperymentalnego zespołu teatralnego Teatr 38, działającego przy Klubie pod Jaszczurami.

Była współzałożycielką (wespół z Iwoną Olszowską) Eksperymentalnego Studia Tańca EST. W 1998 roku razem z Olgą A. Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu. Współpracowała także stale z Gdańskim Teatrem Tańca Mellissy Monteros i Wojciecha Mochnieja. Brała udział w projektach Śląskiego Teatru Tańca. Wykładała na krakowskiej PWST, od 1993 roku prowadzi stałe zajęcia w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży na Kazimierzu. Była wychowawczynią całego pokolenia krakowskich tancerzy, zarówno amatorów, jak i tych, którzy przedostali się do profesjonalnego obiegu. W SCKM prowadziła również Scenę Tańca Współczesnego – cykliczny program prezentacji zarówno grup amatorskich, jak i kameralnych projektów ze sceny zawodowej. Zamiłowania: taniec żydowski i polskie tańce ludowe.

Częstochowa: Druga edycja Festiwalu Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”

2. Festiwal Tańca Współczesnego „Pamięć miasta”

Współpraca i patronaty medialne:

portal taniecPOLSKA.pl, CGK, Życie Częstochowy i Powiatu, Orion TV, Twoja Polska Stacja

 

Partnerzy:

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, Teatr im. Adama Mickiewicza, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Stowarzyszenie Częstochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Galeria 4 Arte

Organizator: Fundacja Performa

Kuratorka: Anna Królica

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i  Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie.

Festiwal tańca współczesnego „Pamięć miasta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Projekt dofinansowany ze środków SKE – Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie.

„Pamięć miasta” – spacer performatywny jest dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historycznych w Polsce.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Częstochowa: Wyższa Szkoła Zarządzania, ul. 1 maja 40

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close