Częstochowa: Promocja książki Anny Królicy „Sztuka do odkrycia. szkice o polskim tańcu”

Zdjęcie: Częstochowa: Promocja książki Anny Królicy „Sztuka do odkrycia. szkice o polskim tańcu”

Sztuka do odkrycia

Wersja do druku

Udostępnij

 4 kwietnia w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbędzie się spotkanie promocyjne książki Anny Królicy Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu, wydanej w ubiegłym roku przez Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie – Mościcach. Rozmowę poprowadzi Jadwiga Majewska.

Sztuka do odkrycia  jest zaproszeniem czytelników do wspólnej podróży w czasie, której celem jest poznanie specyfiki i najnowszej historii polskiego tańca oraz jego choreografów i tancerzy. Podróż ta zaczyna się jeszcze w latach 70., od poplątanych korzeni tańca współczesnego – wyrastających z awangardy teatralnej oraz baletu. Przemierzamy burzliwą dekadę lat 90. – okres powstawania do dziś ważnych i czynnych zespołów, takich jak Śląski Teatr Tańca czy Polski Teatr Tańca, by wreszcie poznać najmłodsze pokolenie tancerzy i choreografów. Książka wypełnia ważną lukę na rynku wydawniczym. Między innymi z powodu dotychczasowego braku literatury o tańcu, często jawi się on jako sztuka, którą trudno się odkrywa i poznaje. Te szkice mają być swoistym przewodnikiem po jej świecie.

Więcej informacji o spotkaniu:

http://www.gaudemater.pl/gaudemater/strona,375,html

Recenzja Izabeli Szymańskiej napisana dla TaniecPOLSKA:

http://www.taniecpolska.pl/tekst/104

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Częstochowa, Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close