Wersja do druku

Udostępnij

Celem spektaklu nie jest przedstawienie rekonstrukcji historycznej mającej na celu wierne oddanie realiów i rytuałów dnia kompozytora żyjącego i tworzącego w pierwszej połowie XIX wieku. Pragniemy zaprosić Państwa do podróży poprzez stany emocjonalne, jakie towarzyszą poszczególnym częściom dnia powszedniego – od senno-mglistego poranka, przez pełen wigoru aktywny dzień, aż po utrudzony i wyczekiwany wieczór. Punktem wyjścia do owej podróży staje się muzyka Fryderyka Chopina. Muzyka ta stanowi inspiracje do działań tanecznych w technice tańca współczesnego z pogranicza teatru tańca i teatru ruchu. Ponadto w programie znajdują się fragmenty listów samego Chopina, w których zawarty jest jego portret nie tylko jako wielkiego kompozytora, ale i zwykłego człowieka, który musi borykać się z problemami dnia codziennego.

Premiera odbyła się podczas IV Klubu Chopinowskiego (Wieczór Polski) w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie 5 października 2010 roku.

collage muzyczno-taneczno-słowny

Idea: Aleksandra Dziurosz

Muzyka: Fryderyk Chopin

Słowo: Bartosz Miłosz Martyna

Tancerze: Aleksandra Dziurosz i Liwia Bargieł

Czas trwania: 28 minut

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Mazowieckie centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close