Edynburg/ Festiwal Fringe: warsztaty z Anną Nowicką – “Ways of seeing”

Zdjęcie: Edynburg/ Festiwal Fringe: warsztaty z Anną Nowicką – “Ways of seeing”

Anna Nowicka in The truth is just a plain picture. said bob. Fot: Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Nowicka poprowadzi warsztaty podczas tegorocznego Edinburgh Festival Fringe, skupiając się na zagadnieniu zmiany perspektywy w zależności od pełnionej roli – wykonawcy, świadka, obserwatora. Uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do nawigowania między tymi trzema punktami widzenia, zapoznając się ze strategiami wykonawczymi, które umożliwiają natychmiastowe odnalezienie w sobie reakcji na zmianę spojrzenia. Celem jest zgłębienie, w jaki sposób doświadczenie wielości perspektyw widzenia przekłada się na tworzenie nowych znaczeń, i jakiego rodzaju zrozumienie – w formie choreograficznej – wynika z ucieleśnienia i połączenia różnych sposobów patrzenia. Trzonem zajęć będzie praca marzenia sennego (ang. dream work), praktyki somatyczne, praca nad działaniami fizycznymi i taniec. Więcej

Anna Nowicka – tancerka, choreografka, pedagog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Salzburg Experimental Academy of Dance. Posiada dyplom nauczyciela tańca współczesnego. Brała udział w realizacji produkcji tanecznych w Polsce i zagranicą. Przez wiele lat uczyła się tańca u Anny Godowskiej w Warszawie; brała także udział w projektach autorstwa Przemysława Wasilkowskiego. Za jedno ze swoich najważniejszych doświadczeń na polu tańca artystka uznaje pracę z Malą Kline. W sezonie 2008/2009 uczestniczyła w Słowenii w podyplomowych studiach Tomiego Janezica dla performerów i występowała gościnnie z En-Knap Group. Przez cały czas pracuje także nad własnymi spektaklami. Współpracuje z Draganą Alfirevic.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Edinburg, Szkocja: Dance Base, 14-16 Grassmarket (Studio 1)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close