Ełk/Scena dla tańca 2014/projekt „Dziadek do orzechów” Kieleckiego Teatru Tańca na scenach gościnnych: Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Zdjęcie: Ełk/Scena dla tańca 2014/projekt „Dziadek do orzechów” Kieleckiego Teatru Tańca na scenach gościnnych: Kielecki Teatr Tańca „Dziadek do orzechów” – chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak

Fot. Bartosz Sowa

Wersja do druku

Udostępnij

Celem projektu jest propagowanie ważnych historycznie dzieł tanecznych zrealizowanych we współczesnych aranżacjach przez polskich artystów. Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje spektakl Dziadek do orzechów z muzyką Piotra Czajkowskiego, choreografią Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka oraz scenografią i kostiumami zaprojektowanymi przez Małgorzatę Słoniowską. W ramach projektu spektakl zostanie pokazany 6 razy.

Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.

muzyka Piotr Czajkowski

choreografia: Elżbiet Szlufik Pańtak, Grzegorz Pańtak

scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska

PREMIERA, 6 grudnia 2012 r. godz. 18.00

Trailer

Cykl pokazów Dziadka do orzechów jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

IMIT (miniaturka)    Logo Scena dla tańca (miniaturka)

Więcej na stronie Sceny dla tańca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Ełk: Sala widowiskowa, Ełckie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close