Festiwal „Kalejdoskop” w Białymstoku: warsztaty z Teatrem Dada – z Leszkiem Bzdylem i Katarzyną Chmielewską

Zdjęcie: Festiwal „Kalejdoskop” w Białymstoku: warsztaty z Teatrem Dada –  z Leszkiem Bzdylem i Katarzyną Chmielewską

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty z techniki tańca współczesnego z Teatrem Dada von Bzdülöw – prowadzenie: Katarzyna Chmielewska i Leszek Bzdyl.

 

Metody naszej pracy i nasza technika wynikają niejako z tradycji polskiego teatru i naszego indywidualnego wykształcenia i wspólnych doświadczeń.  Połączenie tych dwóch światów stwarza ciekawą mieszankę i przestrzeń do eksperymentów.

Dla nas, taniec stanowi najpełniejszy i najbardziej wydajny trening przygotowujący ciało tancerza do pracy scenicznej. W naszej technice sam impuls – ruch albo dźwięk – inicjuje taniec. Ruchy organiczne w tańcu otwierają twórcze możliwości pomiędzy dialogiem scenicznym, a kreacją abstrakcyjnego ruchu.

Prowadzimy warsztaty, w których najistotniejszą częścią pracy jest technika, relaksacja i improwizacja w tańcu. Skupiamy się na takim przygotowaniu tancerzy by świadomość rytmów i ciała, jak też ekonomia ruchu pomagały uczestnikom swobodnie i wydajnie współuczestniczyć w procesie kreowania spektaklu. Technika, z której korzystamy na warsztatach jest połączeniem różnych technik, które nabyliśmy poprzez nasze doświadczenia w pracy z innymi choreografami i reżyserami teatralnymi.

Nasza metoda obejmuje:

– balansowanie pomiędzy napięciem i relaksacją

– koordynację ruchu z oddechem

– rozwijanie świadomości własnych umiejętności w tańcu

– pracę z partnerem

– pracę z podłogą i przestrzenią

– technikę release

Warsztaty mają na celu stworzyć każdemu uczestnikowi sposobność odkrycia i skonfrontowania się z własnym organicznym ruchem i jego wyrazem.

Szczegóły: http://festiwal-kalejdoskop.pl/index.php?id=warsztaty-taneczne

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Leszek Bzdyl: godz. 16.00-17.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close