Gdańsk / 15. Gdański Festiwal Tańca: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka, Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki „Społeczne SPA”

Zdjęcie: Gdańsk / 15. Gdański Festiwal Tańca: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka, Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki „Społeczne SPA”

Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka, Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki „Społeczne SPA”. Fotografia: Piotr Jaruga

Klub ŻAK w Gdańsku zaprasza na spektakl Społeczne SPA. Po przedstawieniu zaplanowana jest rozmowa z artystami.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Społeczne SPA to stacja regeneracyjna dla wszystkich tych, którzy potrzebują pielęgnacji społecznego ciała. To jest odnowa biologiczna w imię gotowości i dobrego samopoczucia. Dla wszystkich tych, którzy stoją, leżą lub tańczą w ramach protestu.

Protest stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Każda osoba uczestnicząca w manifestacji decyduje się na radykalny gest wystawienia na ulicy swojego ciała. Ciało nie pozostaje bez śladów, a nie ma jeszcze sposobu na społeczne odreagowanie tych napięć, na pielęgnację i regenerację społecznych emocji, odnowę społecznego ciała. Zapraszamy więc do stacji regeneracyjnej.

O artystach:

Martyna Dyląg

Martyna Dyląg to studentka V roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Zagrała w spektaklach dyplomowych Do jutra, do jutra w reż. Macieja Sajura oraz Mokosz w choreografii Eryka Makohona prezentowanych w Teatrze ROZBARK w Bytomiu. W 2020 roku wraz z Teatrem Komuna/Warszawa współtworzyła spektakl Musical o musicalu Metro w reżyserii Roberta Wasiewicza i Marcina Miętusa. Obecnie występuje w spektaklu Cierpienia młodego Wertera w reżyserii Marii Spiss w Teatrze Fredry z Gnieźnie. Współpracuje z katowicką szkołą filmową.

Sandra Guzowska

Sandra Guzowska, studentka V roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwentka AktorStudio Romy Gąsiorowskiej w Warszawie. Zadebiutowała na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w głównej roli Mary w spektaklu Bez czułości w reżyserii Zofii Zoń. Zagrała w spektaklach dyplomowych Do jutra, do jutra w reżyserii Macieja Sajura oraz Mokosz w choreografii Eryka Makohona prezentowanych w Teatrze ROZBARK w Bytomiu.

Bartłomiej Juszczak

Bartłomiej Juszczak, student IV roku reżyserii teatralnej w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Współtwórca projektu performerskiego FLUXUS 2020 pokazywanego w ramach Forum Młodej Reżyserii w 2021 roku, a także spektaklu Trylogia klimatyczna na podstawie tekstu Thomasa Kocka. Zwycięzca międzynarodowego konkursu Sea of Words organizowanego przez Instytut Śródziemnomorski w Barcelonie.

Aleksandra Kądziołka

Aleksandra Kądziołka, studentka V roku aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Debiutowała na deskach Teatru Nowego w Zabrzu w spektaklu Garnitur Prezydenta w reż. Julii Mark oraz w spektaklu Przerwana cisza w reżyserii Michała Znanieckiego w Warszawskiej Operze Kameralnej. Zagrała w spektaklu dyplomowym Do jutra, do jutra w reżyserii Macieja Sajura. Od wielu lat aktorka niezależnego Teatru Off – Road. Tańczy hip hop i taniec współczesny, w wolnym czasie rysuje i podróżuje autostopem.

Marcel Osowicki

Marcel Osowicki, student IV roku reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i porównawczych studiów cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Twórca spektaklu Mam mordę wieloraką pokazywanego w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie oraz Bedtime powstałego w ramach projektu Remigiusza Brzyka Różewicz rozrzucony. Współtwórca spektaklu Trylogia Klimatyczna prezentowanego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, performansów Ludzie, którzy śpią Aśki Grochulskiej granego na Unsound Festiwal oraz Obrona Krzysztofa Żwirblisa pokazywanego na placu Wolności w Poznaniu. Asystent Pawła Miśkiewicza przy Biesach w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.

Realizatorzy:

Reżyseria, dramaturgia: Bartłomiej Juszczak i Marcel Osowicki
Choreografia: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka
Wykonanie: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka, Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki
Scenografia, kostiumy i wideo: Jakub Kotynia  Opiekun projektu: Eryk Makohon

Spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
Premiera: 7 października 2022, Lublin
Czas trwania: 50 minut

Wstęp płatny

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close