Gdańsk / 16. Gdański Festiwal Tańca: Megan Mazarick „tentacle”, Andrei Kamarou „Bez przeszkód”

Zdjęcie: Gdańsk / 16. Gdański Festiwal Tańca: Megan Mazarick „tentacle”, Andrei Kamarou „Bez przeszkód”

Gdańsk: Premiera solowych spektakli Megan Mazarick „tentacle” / Andrei Kamarou „Bez przeszkód” na finał rezydencji tanecznej w ramach 16. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Plakat: materiały promocyjne organizatora

Dwa premierowe solowe pokazy tańca współczesnego będą zwieńczeniem rezydencji organizowanej w ramach 16. edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca. Wyłoniona w międzynarodowym konkursie dwójka profesjonalnych tancerzy, Megan Mazarick (Stany Zjednoczone) i Andrei Kamarou (Białoruś/Polska), zaprezentuje 28 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie ŻAK efekty tygodniowej pracy nad przesłanymi na konkurs solowymi spektaklami. Mentorem rezydencji jest Maciej Kuźmiński.

Wersja do druku

Udostępnij

Megan Mazarick, tentacle 

Tancerka mierzy się z tematem choroby swojego ojca. Próbuje odpowiedzieć na pytania, jaki wpływ wywiera jednostka na świat i czy ostatecznie istniejemy tylko w umysłach innych? Czy jesteśmy tylko wspomnieniem? tentacle to taneczna historia o powolnym upadku ojca Megan spowodowanym demencją.

Megan Mazarick to choreografka, performerka i nauczycielka mieszkającą w Filadelfii. W swojej praktyce tanecznej i choreograficznej łączy ruch ze słowem i teatrem. W jej choreografiach pojawiają się wątki polityczne i humorystyczne oraz elementy improwizacji. Występowała m.in. w Singapurze, Bułgarii, Egipcie, Polsce, Australii, Węgrzech i Meksyku oraz w całych Stanach Zjednoczonych. Jako nauczycielka przeprowadziła liczne warsztaty z techniki, improwizacji i kompozycji w studiach tanecznych, na festiwalach i uniwersytetach na całym świecie.

Andrei Kamarou, Bez przeszkód

Do zrealizowania pracy choreograficznej zainspirowali Andreia wybitni kompozytorzy, tacy jak Bach i Beethoven. Osoby z niepełnosprawnością, które tworzyły dzieła aktualne do dziś. Poprzez swój taniec i wykorzystanie języka migowego Andrei próbuje pokazać siłę tych osób, ich zdolność do pokonywania przeszkód, ale także pewnego rodzaju słabość, której doznaje każdy z nas w chwilach zwątpienia.

Andrei Kamarou to pochodzący z Białorusi, a obecnie mieszkający w Polsce tancerz i choreograf.  W swoich choreografiach skupia się na tematach dotyczących ludzkiej natury i poszukiwaniach przejawów jej piękna. Występował m.in. na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w operze Maria de Buenos Aires oraz w balecie Don Kichote w Teatrze Wielkim w Łodzi. Dyplom zdobył na Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki w Mińsku. Obecnie studiuje na łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej na kierunku taniec.

Bilety na spektakle: 25 zł  (bilet normalny) / 15 zł (karta do kultury, bilet ulgowy, karta tancerza)

Więcej informacji na stronach:
www.gdanskifestiwaltanca.pl,
https://klubzak.com.pl,
www.facebook.com/gdanskifestiwaltanca.

Wsparcie medialne: www.taniecpolska.pl

Megan Mazarick „tentacle”, 16. Gdański Festiwal Tańca. Fot. Materiały promocyjne organizatora

Andrei Kamarou „Bez przeszkód”, 16. Gdański Festiwal Tańca. Fot. Materiały promocyjne organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, Aleja Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close