Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta 2014” – Weekend III

Zdjęcie: Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta 2014” – Weekend III

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w tegorocznej kontynuacji cyklu edukacyjno-artystycznego, zatytułowanego Taniec się czyta: „W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w Bibliotece Czytać Taniec zarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!”.

W programie Weekendu II znajdą się warsztaty, które poprowadzą Radek Hewelt, Filip Szatarski i Katarzyna Chmielewska. Ponadto odbędzie się pokaz spektaklu Clever Project w wykonaniu Radka Hewelta i Filipa Szatarskiego, dyskusję pospektaklową poprowadzi Barbara Świąder.

piątek 9 maja

warsztaty:
godz. 17:00 – 18:30 – Radek Hewelt
godz. 18:45 – 20:15 – Filip Szatarski

sobota 10 maja

warsztaty:
godz. 10:00 – 11:30 – Katarzyna Chmielewska
godz. 11:45 – 13:15 – Katarzyna Chmielewska

godz. 19:00 – spektakl CLEVER PROJECT – Filip Szatarski i Radek Hewelt

godz. 20:00 – dyskusja po spektaklu – prowadzenie Barbara Świąder

Karnet na warsztaty i spektakl – 50zł, 

wstęp na spektakl CLEVER PROJECT dla osób bez karnetów: 10zł

na dyskusję po spektaklu wstęp wolny.

* projekt Taniec się czyta dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

***
O spektaklu CLEVER PROJECT

Clever Project jest próbą ustosunkowania się do kryzysu ekonomicznego i w tym kontekście sytuacji artysty we współczesnym świecie. W oparciu o metodę dekonstrukcji widowiska scenicznego Clever Team będzie próbował zaproponować publiczności atrakcyjny program 10 spektakli za cenę jednego biletu oraz dodatkowa scenę w ramach promocji wakacyjnej, walentynkowej, świątecznej etc. Clever Team jest absolutnie samodzielny i autonomiczny na poziomie realizacji spektaklu. Duet udowadnia, że kryzys jest zjawiskiem inspirującym i pozytywnym. Dwóch performerów – Radek Hewelt i Filip Szatarski zaproponują publiczności: widowisko taneczne, operę, terapię grupową oraz wiele innych atrakcji.

choreografia, muzyka, wykonanie: Filip Szatarski i Radek Hewelt | asystent dramaturg: Michał Kotański, realizacja muzyczna: Günther Berger, scenografia: Luke Baio, asystentka choreograf: Julia Mach, kostiumy i reżyseria świateł:  Filip Szatarski i Radek Hewelt, premiera polska: GFT 2012, Klub Żak | realizacja we współpracy z Klubem Żak, WUK Wien, Instytutem Polskim w Wiedniu, projekt zrealizowany przy wsparciu: Kulturabteilung der Stadt Wien – MA7

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, al. Grunwaldzka 44

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close