Gdańsk/Dada Fest – Wariacja no XXV: Panel dyskusyjny „Dada von Bzdülöw w historii polskiego teatru i tańca”

Zdjęcie: Gdańsk/Dada Fest – Wariacja no XXV: Panel dyskusyjny „Dada von Bzdülöw w historii polskiego teatru i tańca”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

25 lat Dada, historia tańca / 25 lat tańca, historia Dada. 50 spektakli, kilkudziesięciu artystów współpracujących…

W grudniu 2017 roku gdański Teatr Dada von Bzdülöw obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zespół zaprasza na festiwal Dada Fest – Wariacja no XXV. Jednym z wydarzeń festiwalu będzie panel dyskusyjny, który poprowadzi dr Barbara Świąder-Puchowska (Uniwersytet Gdański). W rozmowie wezmą udział: Anna Jazgarska (teatralny.pl), Julia Hoczyk (Instytut Muzyki i Tańca) oraz Przemysław Gulda („Gazeta Wyborcza”). Będą także goście specjalni, w tym dawni i obecni członkowie Teatru Dada von Bzdülöw. Spróbujemy poddać syntetycznej analizie to, co się wydarzyło w ciągu minionego ćwierćwiecza, ale nie zabraknie miejsca na sentymentalne wspominki!

Uczestnicy panelu: Julia Hoczyk (Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie) – teatrolożka, krytyczka i teoretyczka tańca; Anna Jazgarska (teatralny.pl) – krytyczka teatralna; Przemysław Gulda („Gazeta Wyborcza”) – dziennikarz, krytyk muzyczny; Barbara Świąder-Puchowska (Uniwersytet Gdański) – prowadząca.

Specjalny udział: Julia Wernio – reżyserka teatralna, dyrektor Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni w latach 1995-2004; Adam Orzechowski – reżyser teatralny, dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Goście – dawni i obecni członkowie Teatru Dada von Bzdülöw, m.in.: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek, Magdalena Reiter, Aurora Lubos, Katarzyna Ustowska, Piotr Stanek, Jakub Truszkowski, Tatiana Kamieniecka, Filip Szatarski, Rafał Dziemidok.

Koncepcja naukowa i prowadzenie: Barbara Świąder-Puchowska; koordynatorka: Ula Zerek; organizator: Stowarzyszenie Dada von Bzdülöw; partnerzy: Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

***

Festiwal Dada Fest – Wariacja no XXV

Festiwal ma mieć wymiar święta tańca, Teatru Dada i tancerzy, którzy współtworzyli na przestrzeni lat najważniejsze spektakle zespołu, w połączeniu z refleksją o tym, co powstało dotychczas i z uważnym spojrzeniem na przyszłość tańca w Gdańsku i w Polsce, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się w 2019 roku Polskiej Platformy Tańca w Gdańsku.

Więcej: www.facebook.com/DadavonBzdulow

Festiwal DADA FEST – WARIACJA NO XXV zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wydarzania artystyczne – Teatr i Taniec”.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Gdańsk: Audytorium Akademii Sztuk Pięknych, Targ Węglowy 6, w godz. 12.00-14.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close