Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Góbi Company „Counterpoint”

Zdjęcie: Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Góbi Company „Counterpoint”

Fot. K. Kalina

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, IX edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem „lumière. Góbi Company pokaże spektakl Counterpoint z udziałem Andrei Miltnerovej, zdobywczyni międzynarodowej Move-Award 2016 i Rity Góbi nagrodzonej Best Dance Performer Award w Węgierskim Konkursie Tańca Współczesnego. Za muzykę i reżyserię świateł odpowiada Jan Jan Komárek, zdobywca prestiżowej nagrody Dory Mavor (Dora Mavor Moore Award).

koncept: Andrea Miltnerová

choreografia i wykonanie: Andrea Miltnerová, Rita Góbi

światło i dźwięk: Jan Komárek

kostiumy: Marie Gourdain

produkcja: AM&C, MOTUS

współprodukcja: SE.S.TA – Centre of Choreographic Development

wsparcie: Czech Ministry of Culture, Ponec Theatre Prague, Alta Studio Prague, International Visegrad Fund, Human Resources Ministry, National Cultural Found

premiera: 4 sierpnia 2016

czas trwania: 40 min.

„Choreografia doskonale oddaje energię świata insektów i tempo ich egzystencji. Obrazy wydzielone z ciemności wydają się animowane. (…) Tancerki grają bardzo dobrze, choć każda z nich wykonuje inne ruchy, miejscami zaskakują jak dwa dopasowane puzzle. (…) W ich ruchach widać panowanie nad ciałem i klasyczne wyszkolenie, ale choreografia wydaje się odczłowieczona. Owadzia kreacja artystek wywołuje miejscami spontaniczny śmiech. (…) Dzięki precyzji konceptu i koncentracji, artystom udaje się stworzyć wizję uniwersum insektów i wciągnąć w nią publiczność. Iluzję przebywania w innym świecie pogłębia także światło i muzyka, a raczej dźwięki, wyreżyserowane przez Jana Komárka.”

Marta F. Savova, taniecaktuality.cz

Rita Góbi studiowała balet w Serbii, tytuł choreografa i pedagoga zdobyła na Węgierskiej Akademii Tańca. Pracowała w Yvette Bozsik Company, Performance Sirkus (Finlandia), Theatar Mimart (Belgrad) oraz z takimi choreografami, jak: Anna Réti, Klára Pataky, Robert Lingren, Krisztián Gergye, Miklós Jancsó. Jej prace były wielokrotnie nagradzane, między innymi za najlepszy spektakl w Hungarian Contemporary Dance Category, drugą nagrodą w krakowskim 3….2….1… taniec!, nagrodą publiczności na Belgradzkim Festiwalu Miniatur oraz pierwszą nagrodą na SoloDuo w Kolonii.

Andrea Miltnerová tańczy w Czeskim Balecie Narodowym. Jako choreografka i tancerka pracuje z uznaną orkiestrą wczesnych wieków Collegium 1704 oraz francuskim choreografem Françoise Denieau. Jej produkcje inspirowane tańcem barokowym były prezentowane we Francji, Szwajcarii, Luksemburgu, Anglii i Rosji. Solo Dance of the Magnetic Ballerina zostało uznane przez prestiżową sieć Aerowaves za priorytetowy spektakl.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close