Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Julia Maria Koch Company „Hither and Thither”

Zdjęcie: Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Julia Maria Koch Company „Hither and Thither”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, IX edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem „lumière. Julia Maria Koch Company pokaże spektakl Hither and Thither z udziałem Laury Garcii – finalistki Solo Dance Contest 2016. Spektakl został pokazany w Bibliotece Aleksandryjskiej w Egipcie i na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Meksyku. Pokaz podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca będzie polska premierą spektaklu.

O spektaklu:

Współczesna choreografia odwzorowuje porządek romantycznego libretta baletowego. W półmroku drugiej części półnadzy tancerze dekonstruują tradycyjne fabuły i gesty. Pierwszy akt przedstawia losy bohaterów, dotyka ponadczasowych prawd ludzkich relacji: miłości, władzy, winy i okrucieństwa. Postaci inspirowane są romantycznymi bohaterami literatury i postaciami współczesnymi, które doświadczają tragedii, niespodziewanego zwrotu akcji, zmuszając do dotknięcia innego wymiaru rzeczywistości. Drugi akt ukazuje bohaterów w pozaziemskiej scenerii, gdzie ich indywidualność i wspomnienia zaczynają się zatracać. Niezwykle plastyczny spektakl Julii Koch jest pełen dynamicznego, precyzyjnego tańca, zmusza by wstrzymać oddech.

choreografia: Julia Maria Koch

wykonanie: Julian Bergonzini, Laura Garcia, Sofia Angelis, Yannick Neu, Erick Odriozola, Emmerich Schmollgruber, Julia Koch

muzyka: Hörður Már Bjarnason

światło: Torsten Lippstock

premiera: 8 kwietnia 2016

czas trwania: 60 min.

Julia Maria Koch – tancerka i choreografka. Pracowała z takimi zespołami jak m.in. Staatstheater Darmstadt, Operahouse Liceu w Barcelonie, La Veronal. Jako konsultantka ruchu współpracowała z brooklińską Academy of Music. Jej spektakle pokazywano między innymi w Baryshnikov Arts Center w Nowym Jorku i Teatro Conde Duque w Madrycie. Jej film tańca Solarliod był pokazywany na międzynarodowych festiwalach na całym świecie i wygrał Screengrab Media Award w Townsville, w Australii i Arte Laguna Prize.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close