Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Magdalena Laudańska, Kalina Porazińska, Sebastian Piotrowicz, Maciej Kosteczka „A co gdyby”

Zdjęcie: Gdańsk/IX Gdański Festiwal Tańca „lumière”: Magdalena Laudańska, Kalina Porazińska, Sebastian Piotrowicz, Maciej Kosteczka „A co gdyby”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna, IX edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się pod hasłem „lumière. Podobnie jak w ubiegłych latach Festiwal otworzą trójmiejskie premiery. Jako pierwszy zostanie pokazany spektakl A co gdyby w choreografii, wykonaniu i scenografii Magdaleny Laudańskiej, Kaliny Porazińskiej, Sebastiana Piotrowicza, Macieja Kosteczki. Pomysł spektaklu zrodził się z inspiracji książką Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupery’ego. I tak jak u francuskiego pisarza spektakl jest bajką, w której każdy odbiorca, bez względu na wiek, znajdzie cos dla siebie. Twórcy przedstawiają świat tańca od innej strony. Pokazują, że warto marzyć, być ciekawym świata i iść pod prąd.

wykonanie, kostiumy, scenografia: Magdalena Laudańska, Kalina Porazińska, Sebastian Piotrowicz, Maciej Kosteczka

muzyka: Mariusz Noskowiak

opieka artystyczna: Anna Piotrowska

czas trwania: 60 min.

Magdalena Laudańska – absolwentka CODARTS Rotterdam. Pracowała z takimi choreografami, jak: Jiří Kylián, Michel Schumacher, Guy Weizmann, Roni Haver, Jan Martens i wielu innych. Była tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Obecnie współpracuje z Sopockim Teatrem Tańca.

Kalina Porazińska – tancerka, współpracująca z Sopockim Teatrem Tańca, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. Od 2014 roku zrealizowała 5 spektakli. W marcu 2016 roku odbyła się premiera jej solowego spektaklu Jak uprawiać, żeby wyszło w reżyserii Joanny Czajkowskiej.

Sebastian Piotrowicz – absolwent AWF w Warszawie i CODARTS w Rotterdamie, wielokrotny laureat Mistrzostw Świata i Europy Federacji IDO. Występował z Nanine Linning Dance Company i Caro Dance Company.

Maciej Kosteczka – absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. Występował w spektaklach  reżyserowanych przez Błażeja Peszka, Jerzego Stuhra i Ewelinę Marciniak.

***

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe „Solo Dance Contest”, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi

60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat

40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

 

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close