Gdańsk: Izabela Chlewińska, Tomasz Bergmann „DP1”

Zdjęcie: Gdańsk: Izabela Chlewińska, Tomasz Bergmann „DP1”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

DP1 to nie jest spektakl, to nie koncert, to nie film, to nie instalacja, to nie wykład, to nie performans. Dehumanized Project Nr 1 to eksperyment na temat dehumanizacji i „new singularity”. To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. DP1 to jest spektakl, to koncert, to film, to instalacja, to wykład, to performans. Duet Izabeli Chlewińskiej i Tomasza Bergmanna miał swoją premierę w czerwcu 2013 w  X Theater w Tokio. Pierwsza polska prezentacja DP1 odbędzie się w Klubie Żak w Gdańsku. Została zrealizowana w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

DP1 / Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann / premiera polska

Koncepcja i wykonanie: Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann / Tekst: Julia Holewińska / Głos: Piotr Biedroń

Premiera światowa: czerwiec 2013 w  X Theater w Tokio, Japonia

Izabela Chlewińska – tancerka, choreograf, artystka niezależna. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego dla tancerzy i choreografów DANCEWEB w Wiedniu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek zrzeszenia choreografów niezależnych CENTRUM W RUCHU w Warszawie, a także EMBASSY OF… – kolektywu łączącego ponad 70 artystów z całego świata. Swoje autorskie spektakle taneczne, m.in. Ophelia is not dead czy Tralfamadoria, prezentowała w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Najnowszy projekt artystyczny DP1 , którego premiera odbyła się X Theater w Tokio, zrealizowała wraz z muzykiem i artystą wizualnym Tomaszem Bergmannem. Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw oraz Ramoną Nagabczyńską (spektakle Le Sacre, New(Dis)Order). Od roku 2008 współpracuje również z teatrami dramatycznymi jako choreograf.

Tomasz Bergmann artysta multimedialny: operator filmowy, fotograf, muzyk , realizator video-art, reżyser awangardowych reklam i wideoklipów. Wyróżniony nagrodami Webstar Creative czy Drewniany Yach. Jako fotograf współpracował z większością polskich wysokonakładowych tytułów prasowych : Twój Styl, Playboy, Zwierciadło, Uroda, Cosmopolitan. Współlider eksperymentalnej formacji muzycznej Mordy, z którą wydał 4 płyty: ,Normalforma /Antena Krzyku, 2000/ Zapiski ze strychu / Mordy Rec. 2002/Off Fruits / Post_Post , 2003 oraz Nobody /Nasiono 2011/ Od 2008 roku  jako artysta video współpracuje m.in. z : Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Bagatela w Krakowie, Teatr Współczesny w Szczecinie, Festiwal Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Jako muzyk i performer współpracuje również z arystami niezależnymi (Jakub 2 z  Filipem Szatarskim i  Grzegorzem Welizarowiczem, BCD z Olegiem Dziewanowskim czy DP1 z Izabelą Chlewińską).

BILETY:

25 zł – normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Wielodzietnej Rodziny* / 3 zł – na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. /  W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub ŻAK, ul. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close