Gdańsk: Leszek Bzdyl „Bonsai” + Radosław Hewelt „Once upon a time” work in progress

Zdjęcie: Gdańsk: Leszek Bzdyl „Bonsai” + Radosław Hewelt „Once upon a time” work in progress

Bonsai. Fot. Przemek Wiśniewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy na dwa solowe spektakle do Teatru w Oknie.

Leszek Bzdyl Bonsai
czas: 25 minut
tańczy – Leszek Bzdyl

choreografia – Katarzyna Chmielewska
światło – Michał Kołodziej

Bonsai to opowieść o formowaniu się wbrew własnej woli. albo też…. Bonsai to opowieść o formowaniu się w zgodzie z własną wolą.
Na ile określa nas forma, kształt, układ i ile możliwych kontekstów stworzy się z wariacji na temat spodni typu „denim” i ciała? Solo opowiada o poszukiwaniu nowego kształtu, o formowaniu i deformowaniu go, o procesie kompozycji.

„Finezja koncepcji i popis tanecznych możliwości tłumaczą, dlaczego spektakle tego artysty uznaje się za dzieła mistrzowskie.” Marta Mielcarek, Dziennik


RADOSŁAW HEWELT

Once upon a time – work in progress

Wsparcie dramaturgiczne: Filip Szatarski, Sabile Rasiti

Projekt powstaje dzieki wsparciu brutWien z Wiednia, festiwalu imagetanz z Wiednia i programu Europe in Motion zainicjowanego przez Springdance festiwal w Utrechcie sponsorowanego przez Unie Europejska.

Spektakl jest w trakcie realizacji. Pierwszy pokaz work-in-progress miał miejsce w Utrechcie w ramach festiwalu Springdance w kwietniu tego roku. Premiera odbędzie sie w marcu 2013 w ramach festiwalu „imagetanz” w teatrze „brut” w Wiedniu.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

GDAŃSK: Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close