Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: Alicja Morawska-Rubczak „blisko”

Zdjęcie: Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: Alicja Morawska-Rubczak „blisko”

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Małej Platformy Tańca, pierwszej edycji przeglądu spektakli i form tanecznych skierowanych do młodej publiczności w ramach Polskiej Platformy Tańca, w Teatrze Miniatura odbędzie się pokaz spektaklu blisko Alicji Morawskiej-Rubczak, przeznaczonego dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

blisko to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych odwiecznych więzi, które łączą ludzi. Bliskość. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Dwoje tancerzy na okrągłej scenie krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna forma dzięki współczesnemu przetworzeniu staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

 

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

wykonanie: Anna Dziedzic, Filip Meyer-Luters

muzyka: Wacław Zimpel

scenografia, kostiumy: Barbara Małecka

produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

koprodukcja: Art Fraction Foundation

premiera: 26 listopada 2016 roku, Scena Wspólna w Poznaniu

czas trwania: 45 minut

Spektakl zrealizowany w ramach projektu Small Size, Performing Arts for Early Years ze środków programu Kreatywna Europa.

Spektakl dla dzieci  w wieku od 6 miesięcy do 3 lat i bliskich im dorosłych.

Alicja Morawska-Rubczak – reżyserka, pedagożka teatru, specjalizuje się w dziedzinie teatru i tańca dla dzieci do lat 3. Autorka spektakli: Śpij, brzUCHO, Łódeczka, NIEBOskłon, blisko, Kuuki/Powietrze, Łaskotki, Mała wielka podróż, Chodzi o to, Dżungla. Inicjatorka i kuratorka wielu projektów teatralnych dla dzieci; konsultantka programowa Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych – Sztuka Szuka Malucha. Członkini International Theatre for Young Audiences Research Network, Small Size Association oraz Art Fraction Foundation. Zajmuje się promocją polskiego teatru dla dzieci na świecie.

***

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Partnerem Małej Platformy jest Instytut Kultury Miejskiej. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Bilety na spektakle dostępne na: teatrminiatura.pl

Więcej na temat spektakli: www.polskaplatformatanca.pl/pl/2019/mala-platforma

W razie pytań, prosimy o kontakt mejlowy: mala@polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, Scena Kameralna, al. Grunwaldzka 16

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close