Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: Pracownia Tańca PRYZMAT / Katarzyna Grabińska „Pan Kejk”

Zdjęcie: Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: Pracownia Tańca PRYZMAT / Katarzyna Grabińska „Pan Kejk”

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Małej Platformy Tańca, pierwszej edycji przeglądu spektakli i form tanecznych skierowanych do młodej publiczności w ramach Polskiej Platformy Tańca, w Teatrze Miniatura odbędzie się pokaz spektaklu Pan Kejk Katarzyny Grabińskiej i Pracowni Tańca PRYZMAT, adresowany do publiczności w każdym wieku.

Pan Kejk to opowieść o odkrywaniu komiksowego świata pełnego absurdów i groteski, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, niczym w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców.

Spektakl zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji. Warstwa wizualna, barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, a resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia widzów, poruszona od pierwszych minut spektaklu.

*z ang. pancake – naleśnik

Spektakl skierowany do publiczności w każdym wieku.

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabińska

wykonanie: Pracownia Tańca PRYZMAT: Julia Drygas, Anna Janczarek, Kamila Olszewska, Katarzyna Rutkowska, Monika Parafiniuk, Alicja Wilczewska

konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski

wideo: VJ Tonda Kinoko

kostiumy: Ada Jędrych

produkcja: Fundacja Tańca i Sztuk ARToffNIA

premiera: 3 czerwca 2018 roku, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie

czas trwania: 30 minut

Pracownia Tańca PRYZMAT zespół Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, którego opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. Zespół wraz z fundacją realizuje autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej i prowadzi stałą działalność repertuarową oraz działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Spektakle zespołu oparte są środkach teatru tańca. Obecnie, Fundacja realizuje projekt Olsztyński Teatr Tańca. Prolog, którego celem jest stworzenie stałego,

***

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Partnerem Małej Platformy jest Instytut Kultury Miejskiej. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Bilety na spektakle dostępne na: teatrminiatura.pl

Więcej na temat spektakli: www.polskaplatformatanca.pl/pl/2019/mala-platforma

W razie pytań, prosimy o kontakt mejlowy: mala@polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, Duża Scena, al. Grunwaldzka 16

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close