Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna „Bodyfullness”

Zdjęcie: Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna „Bodyfullness”

Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna „Bodyfullness”. Fot. Tomasz Ćwiertnia

Zakład Kulturalny w Gdańsku zaprasza na spektakl Bodyfullness Agaty Gregorkiewicz i Aleksandry Koniecznej. Odbędzie się on w ramach Maratonu 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca, przeglądu najnowszych spektakli trójmiejskich artystów.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Co stanowi całość? Bardzo często myśląc o ciele skupiamy się na jego frontalnej płaszczyźnie. Wydaje się, że w znacznej mierze to poprzez przód naszego ciała poznajemy rzeczywistość. Tymczasem tył ciała jest często pomijany, mniej ważny, a nawet zapomniany. Co gdyby tył ciała mógł spotkać się z jego przodem? Jakie wynikną z tego historie? Trójwymiarowość ciała staje się inspiracją do poszukiwań stanów i obrazów, które stworzą w efekcie taniec dopełnień.

Bodyfulness to przede wszystkim ruch, radość z tańca. Zabawa z tematem, dzięki któremu widzowie nie tylko mogą zmienić postrzeganie przez nich ciała w tańcu, ale i poznać język ruchowy artystek. Będąc blisko siebie pod jednym, dużym swetrem, artystki poruszają się w jednym tempie. Trudno odróżnić, gdzie jest przód ciała jednej, a tył drugiej. I czy na pewno tworzą jedno?”

Pamela Bosak

Agata Gregorkiewicz – tancerka, nauczycielka tańca współczesnego i improwizacji, praktyk terapeutycznego wymiaru tańca. Absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk performatywnych oraz zapisu ruchu w paryskim konserwatorium (CNSMDP). Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy PSCh w Poznaniu. Uczestniczka kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w Centrum w warszawskim Centrum w Ruchu. Laureatka Stypendiów: Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ministra Kultury MKDNiS oraz europejskiego programu E-PORTUNUS. Autorka inicjatywy Rusz Duszę – w ramach której tworzy autorskie projekty artystyczne i społeczne.

Aleksandra Konieczna – od 18 lat aktywna tancerka i pasjonatka szeroko pojętej pracy z ciałem w ruchu, zarówno w wymiarze artystycznym, jak i terapeutycznym. Intensywną edukację taneczną rozpoczęła w roku 2002, uczęszczając na liczne warsztaty w kraju i za granicą. Pobyt w Paryżu w latach 2009–2013 zaowocował współpracą z francuskimi choreografami i udziałem w licznych projektach artystycznych. Uczestniczka Kursu Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Współtwórczyni projektów artystycznych m.in.: W sieci, Konstelacje Botanic Body.

Realizatorzy:

Choreografia i wykonanie: Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna

Spektakl powstał w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym

Czas trwania: 40 minut

***

O Maratonie 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca:

Podczas wydarzenia wystąpią: Sopocki Teatr Tańca, założony w 1998 roku, wielokrotnie nagradzany, znany z autorskiej muzyki i kostiumów; Hertz Haus – cztery artystki o niesamowitej energii scenicznej, zaskakujące widza pomysłami; h.art company – tworzący na scenie poetyckie, wciągające światy; DzikiStyl Company, czyli Wiola Fiuk i Dariusz Gacki, znani z perfekcji technicznej własnego, nietypowego stylu tańca; oraz niezależne artystki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna i Joanna Nadrowska.
Maraton będzie świętem tańca, nawiązującym do początków Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz okazją do promocji trójmiejskich artystów w Polsce i za granicą. Spektakle prezentowane będą w dwóch gdańskich lokalizacjach – Klubie Żak oraz Zakładzie Kulturalnym. Najlepiej przemieszczać się rowerem, ale starczy też czasu na przejście na piechotę i wypicie kawy w kawiarni Klubu Żak. Pula biletów dla widzów zostanie udostępniona na początku listopada.
Maraton jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, który jest miejską instytucją kultury we współpracy z Zakładem Kulturalnym.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:15

Gdańsk: Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close