Spektakle

Gdańsk/Opera Bałtycka: Bałtycki Teatr Tańca „Sen nocy letniej” i „Śmierć i dziewczyna” – chor. Izadora Weiss

Zdjęcie: Gdańsk/Opera Bałtycka: Bałtycki Teatr Tańca „Sen nocy letniej” i „Śmierć i dziewczyna” – chor. Izadora Weiss

Śmierć i dziewczyna. Fot. Sebastian Ćwikła

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Bałtyckiego Teatru Tańca, w choreografii  Izadory Weiss, zatytułowany Śmierć i dziewczyna został zrealizowany do muzyki Franciszka Schuberta. Pokazy spektaklu odbywać się będą przed Snem nocy letniej. Marek Weiss tak mówi o spektaklu Śmierć i dziewczyna: „Izadora Weiss, nawiązując do dawnej premiery 4&4, przygotowała nową choreografię z nową wersją muzyczną słynnej kompozycji Schuberta i połączyła ten krótki spektakl ze swoim Snem nocy letniej. Jest to opowieść o Dziewczynie, która sądziła, że przebłagała jakimś cudem srogą Śmierć, ale nie wiedziała, że zostanie, w najmniej spodziewany sposób, oszukana i ugodzona przez los, którego przebłagać się nie da”.

Śmierć i dziewczyna

muzyka: Franz Schubert

libretto i choreografia: Izadora Weiss

kostiumy: Hanna Szymczak

światła: Piotr Miszkiewicz

czas trwania: 20 minut

Obsada 6, 7, 8 marca 2015:

Tura Gómez Coll
Natalia Madejczyk
Oscar Perez Romero

Filip Michalak, Bartosz Kondracki, Beniamin Citkowski
Oleksandr Khudimov, João Paulo de Castro Franca,
Jacopo Grabar, Graziano Bongiovanni

Trailer

Sen nocy letniej

Do współpracy zaprosiła znakomitą kreatorkę mody, Gosię Baczyńską. Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovića, tak innej od jej dotychczasowych wyborów związanych z muzyką barokową oraz brzmieniami gitary i wiolonczeli. Jej choreografia, pełna skomplikowanych niuansów, tworzona jest dla zespołu, w którym każdy tancerz i tancerka to osobny świat emocji i intrygująca osobowość. (na podstawie tekstu Marka Weissa)

libretto według dramatu Szekspira
libretto, montaż muzyki, inscenizacja i choreografia: Izadora Weiss
muzyka: Goran Bregović
kostiumy: Gosia Baczyńska
współpraca stylistyczna: Andrzej Sobolewski
makijaż: Marianna Yurkiewicz / D’ Vision Art
fryzury: Kacper Rączkowski / D’ Vision Art
światła: Piotr Miszkiewicz
efekty dźwiękowe: Marcin Dąbrowski
premiera: 26 maja 2013
czas trwania: 70 min

Obsada 6, 7, 8 marca 2015:

Tezeusz Aaron Smeding (6, 7 III) / Jacopo Grabar (8 III)
Hipolita Tania Verdejo Vazquez
Lizander Oscar Pérez Romero
Demetriusz Beniamin Citkowski
Hermia Naya Monzon Alvarez
Helena Tura Gómez Coll
Oberon João Paulo de Castro Franca
Tytania Beata Giza
Puk Sayaka Haruna
Chłopiec Graziano Bongiovanni
Amazonka Elżbieta Czajkowska-Kłos
Elfy z orszaku Tytanii
Groszek Julia Sanz Fernandez
Gorczyczka Izi Stevens
Pyłek Jacopo Grabar (6, 7 III) / Aleksandra Michalak (8 III)
Pajęczynka Paulina Wojtkowska
Rzemieślnicy
Kloc / Reżyser / Księżyc Bartosz Kondracki
Podszewka / Osioł / Piram Radosław Palutkiewicz
Piszczała / Tyzbe Karol Miękina
Dzióbek / Ściana Oleksandr Khudimov
Framuga / Lew Filip Michalak

Trailer 1

Trailer 2

Spektakl został uznany, przez magazyn „Dance Europe”, za najlepszą światową premierę roku 2013.

powiązane

Ludzie

Izadora Weiss

Izadora Weiss

Spektakl Bałtyckiego Teatru Tańca, w choreografii  Izadory Weiss, zatytułowany Śmierć i dziewczyna został zrealizowany do muzyki Franciszka Schuberta. Pokazy spektaklu odbywać się będą przed Snem nocy letniej. Marek Weiss tak mówi o spektaklu Śmierć i dziewczyna: „Izadora Weiss, nawiązując do dawnej premiery 4&4, przygotowała nową choreografię z nową wersją muzyczną słynnej kompozycji Schuberta i połączyła ten krótki spektakl ze swoim Snem nocy letniej. Jest to opowieść o Dziewczynie, która sądziła, że przebłagała jakimś cudem srogą Śmierć, ale nie wiedziała, że zostanie, w najmniej spodziewany sposób, oszukana i ugodzona przez los, którego przebłagać się nie da”. Śmierć i dziewczyna muzyka: Franz Schubert libretto i choreografia: Izadora Weiss kostiumy: Hanna Szymczak światła: Piotr Miszkiewicz czas trwania: 20 minut Obsada 6, 7, 8 marca 2015: Tura Gómez Coll Natalia Madejczyk Oscar Perez Romero Filip Michalak, Bartosz Kondracki, Beniamin Citkowski Oleksandr Khudimov, João Paulo de Castro Franca, Jacopo Grabar, Graziano Bongiovanni Trailer Sen nocy letniej Do współpracy zaprosiła znakomitą kreatorkę mody, Gosię Baczyńską. Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovića, tak innej od jej dotychczasowych wyborów związanych z muzyką barokową oraz brzmieniami gitary i wiolonczeli. Jej choreografia, pełna skomplikowanych niuansów, tworzona jest dla zespołu, w którym każdy tancerz i tancerka to osobny świat emocji i intrygująca osobowość. (na podstawie tekstu Marka Weissa) libretto według dramatu Szekspira libretto, montaż muzyki, inscenizacja i choreografia: Izadora Weiss muzyka: Goran Bregović kostiumy: Gosia Baczyńska współpraca stylistyczna: Andrzej Sobolewski makijaż: Marianna Yurkiewicz / D’ Vision Art fryzury: Kacper Rączkowski / D’ Vision Art światła: Piotr Miszkiewicz efekty dźwiękowe: Marcin Dąbrowski premiera: 26 maja 2013 czas trwania: 70 min Obsada 6, 7, 8 marca 2015: Tezeusz Aaron Smeding (6, 7 III) / Jacopo Grabar (8 III) Hipolita Tania Verdejo Vazquez Lizander Oscar Pérez Romero Demetriusz Beniamin Citkowski Hermia Naya Monzon Alvarez Helena Tura Gómez Coll Oberon João Paulo de Castro Franca Tytania Beata Giza Puk Sayaka Haruna Chłopiec Graziano Bongiovanni Amazonka Elżbieta Czajkowska-Kłos Elfy z orszaku Tytanii Groszek Julia Sanz Fernandez Gorczyczka Izi Stevens Pyłek Jacopo Grabar (6, 7 III) / Aleksandra Michalak (8 III) Pajęczynka Paulina Wojtkowska Rzemieślnicy Kloc / Reżyser / Księżyc Bartosz Kondracki Podszewka / Osioł / Piram Radosław Palutkiewicz Piszczała / Tyzbe Karol Miękina Dzióbek / Ściana Oleksandr Khudimov Framuga / Lew Filip Michalak Trailer 1 Trailer 2 Spektakl został uznany, przez magazyn „Dance Europe”, za najlepszą światową premierę roku 2013.

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close