Spektakle

Gdańsk/Opera Bałtycka: Bałtycki Teatr Tańca „Sen nocy letniej”

Zdjęcie: Gdańsk/Opera Bałtycka: Bałtycki Teatr Tańca „Sen nocy letniej”

Fot. BTT

Wersja do druku

Udostępnij

Po Romeo i Julii Izadora Weiss ponownie sięga po sztukę Szekspira jako scenariusz do swojej najnowszej choreografii. Tym razem artystka stara się maksymalnie pozostać wierna magicznej opowieści Szekspira o miłości i seksie, jaką jest Sen nocy letniej

Do współpracy zaprosiła znakomitą kreatorkę mody, Gosię Baczyńską. Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovića, tak innej od jej dotychczasowych wyborów związanych z muzyką barokową oraz brzmieniami gitary i wiolonczeli. Jej choreografia, pełna skomplikowanych niuansów, tworzona jest dla zespołu, w którym każdy tancerz i tancerka to osobny świat emocji i intrygująca osobowość. (Na podstawie tekstu Marka Weissa.)

inscenizacja, dobór muzyki i choreografia: Izadora Weiss

muzyka: Goran Bregović

kostiumy: Gosia Baczyńska

współpraca stylistyczna: Andrzej Sobolewski

makijaż: Marianna Yurkiewicz / D’ Vision Art

fryzury: Kacper Rączkowski / D’ Vision Art

światła: Piotr Miszkiewicz

efekty dźwiękowe: Marcin Dąbrowski

asystenci choreografa: Sylwia Kowalska-Borowy, Ireneusz Stencel

premiera: 26 maja 2013

Obsada:
Tezeusz Hodei Iriarte Kaperotxipi
Hipolita Amelia Forrest
Lizander Michał Łabuś
Demetriusz Filip Michalak
Hermia Franciszka Kierc
Helena Tura Gómez Coll
Oberon Ireneusz Stencel
Tytania Beata Giza
Puk Sayaka Haruna
Chłopiec Graziano Bongiovanni
Amazonka  Elżbieta Czajkowska-Kłos
Elfy z orszaku Tytanii
Groszek Daniel Flores Pardo
Gorczyczka Julia Ławrenowa
Pyłek Agnieszka Wojciechowska
Pajęczynka Paulina Wojtkowska
Rzemieślnicy
Kloc / Reżyser / Księżyc w sztuce Bartosz Kondracki
Podszewka / Osioł / Piram w sztuce Radosław Palutkiewicz
Piszczała / Tyzbe w sztuce Natalia Madejczyk
Dzióbek / Ściana w sztuce Maciej Szymczak
Framuga / Lew w sztuce Michał Ośka

Fragment próby do spektakluTrailer 1

Trailer 2

powiązane

Ludzie

Izadora Weiss

Izadora Weiss

Po Romeo i Julii Izadora Weiss ponownie sięga po sztukę Szekspira jako scenariusz do swojej najnowszej choreografii. Tym razem artystka stara się maksymalnie pozostać wierna magicznej opowieści Szekspira o miłości i seksie, jaką jest Sen nocy letniej Do współpracy zaprosiła znakomitą kreatorkę mody, Gosię Baczyńską. Izadora Weiss postanowiła ułożyć swoją choreografię do muzyki Gorana Bregovića, tak innej od jej dotychczasowych wyborów związanych z muzyką barokową oraz brzmieniami gitary i wiolonczeli. Jej choreografia, pełna skomplikowanych niuansów, tworzona jest dla zespołu, w którym każdy tancerz i tancerka to osobny świat emocji i intrygująca osobowość. (Na podstawie tekstu Marka Weissa.) Sen nocy letniej:  libretto według dramatu Szekspira inscenizacja, dobór muzyki i choreografia: Izadora Weiss muzyka: Goran Bregović kostiumy: Gosia Baczyńska współpraca stylistyczna: Andrzej Sobolewski makijaż: Marianna Yurkiewicz / D’ Vision Art fryzury: Kacper Rączkowski / D’ Vision Art światła: Piotr Miszkiewicz efekty dźwiękowe: Marcin Dąbrowski asystenci choreografa: Sylwia Kowalska-Borowy, Ireneusz Stencel premiera: 26 maja 2013 Obsada: Tezeusz Hodei Iriarte Kaperotxipi Hipolita Amelia Forrest Lizander Michał Łabuś Demetriusz Filip Michalak Hermia Franciszka Kierc Helena Tura Gómez Coll Oberon Ireneusz Stencel Tytania Beata Giza Puk Sayaka Haruna Chłopiec Graziano Bongiovanni Amazonka  Elżbieta Czajkowska-Kłos Elfy z orszaku Tytanii Groszek Daniel Flores Pardo Gorczyczka Julia Ławrenowa Pyłek Agnieszka Wojciechowska Pajęczynka Paulina Wojtkowska Rzemieślnicy Kloc / Reżyser / Księżyc w sztuce Bartosz Kondracki Podszewka / Osioł / Piram w sztuce Radosław Palutkiewicz Piszczała / Tyzbe w sztuce Natalia Madejczyk Dzióbek / Ściana w sztuce Maciej Szymczak Framuga / Lew w sztuce Michał Ośka Fragment próby do spektakluTrailer 1 Trailer 2

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close