Gdańsk: Polka dot/Ula Zerek – „Istota”/premiera

Zdjęcie: Gdańsk: Polka dot/Ula Zerek – „Istota”/premiera

Fot. Nick Nguyen

Wersja do druku

Udostępnij

Poradnik Gospodyni Wiejskiej z roku 1955. Obszerna księga zawierająca bardzo szeroki zakres różnorodnych porad dla kobiet, od przepisów na kluski, przez instrukcje jak skonstruować koryto dla świń z wahadłową klapą, wskazówki jak opatrzeć rany cięte, a jak szarpane, po wytyczne dotyczące pożycia małżeńskiego i skutki bicia dzieci. Wydanie w sztywnej okładce, porządnie przewertowane.

 

Kobieta – gospodyni domu, kucharka, zarządca gospodarstwa, maszyna wszystko potrafiąca. W końcu matka, żona, wdowa. Ale też żyjąca istota czująca i pragnąca, wypełniona lękiem. Być może w stereotypowych rolach tkwi też coś pierwotnego i potrzebnego,

pomagającego zrozumieć Istotę?

William Blake podobno zapytał swoją żonę:

Do you pity me? Then I love you

 

Polka dot to kolektyw artstyczny założony przez Ulę Zerek, którego główną ideą jest współpraca z artystami wywodzących się z różnych dziedzin sztuki.

w składzie:

Ula Zerek, Ula Wasielewska, Grzegorz Kwiatkowski, Trupa Trupa, Iza Izes Sawicka, Tomek Zerek

I s t o t a

bilety: 10 zł/15zł

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

GDAŃSK: Nowa Synagoga we Wrzeszczu,ul. Partyzantów 7

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close