Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK „Rozkosz” – chor. Jakub Lewandowski

Zdjęcie: Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK „Rozkosz” – chor. Jakub Lewandowski

Teatr ROZBARK "Rozkosz", fot. Krzysztof Kadys

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 zostanie pokazany spektakl Rozkosz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w choreografii Jakuba Lewandowskiego.

O spektaklu:

Najeść się, nażreć, „nażyć”, obkupić, żeby urwać z doczesności jak najwięcej. Więcej mocy, więcej cali, więcej paneli, więcej pikseli, więcej złota, więcej żarcia, więcej, więcej, więcej…

Fałsz przeczy pięknu, a jednak dajemy się nabrać. Wraz z trwaniem spektaklu bohaterowie coraz bardziej będą obnażać swoją naturę, odsłaniać wypełniającą ich od wewnątrz brzydotę.

ONI – będą powoli zrzucać swe maski:

Mówiąc – bez zrozumienia

Jedząc – bez opamiętania

Tańcząc – bez rytmu

Myśląc – o sobie

I Niszcząc – innych.

Ile Diabła w Aniele, tyle Zwierzęcia w Człowieku.

A jeśli na scenie w którymś momencie naprawdę pojawi się dzikie zwierzę – przyjdzie zadać pytanie – co widzimy naprawdę…?

choreografia: Jakub Lewandowski

asystentka choreografa: Dominika Wiak

wykonanie: Dominika Wiak, Wojciech Furman, Daniel Leżoń, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz, Michał Woźnica

reżyseria świateł: Paweł Murlik

muzyka: Michał Lis

scenografia i kostiumy: Jakub Lewandowski

wideo: Paweł Szymkowiak

produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

premiera: 29 września 2018, Bytom

czas trwania: 60 minut

W spektaklu pojawiają się sceny nagości.

Jakub Lewandowski – stypendysta centre chorégraphique national de Montpellier we Francji; absolwent Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorska Melancholia otrzymała główną nagrodę na festiwalu Zawirowania w Warszawie (2017), nagrodę za najlepszy spektakl na Międzynarodowym Festiwalu Solo Duo w Budapeszcie (2018); spektakl był finalistą SOLO DANCE CONTEST 2018 w Gdańsku. Lewandowski jest autorem choreografii do kilkudziesięciu spektakli w operach i teatrach dramatycznych w Polsce i za granicą.

teatrrozbark.pl

***

Polska Platforma Tańca 2019 odbywa się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Jest  to wydarzenie promujące najciekawsze produkcje taneczne zrealizowane przez polskich choreografów. Mała Platforma, organizowana po raz pierwszy, odbywa się w terminie 30-31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=waCvxpE7oXQ

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=xUqkQcdBF9c

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Klub ŻAK, Gdyńska Szkoła Filmowa, Kolonia Artystów, POLsail, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, Twoja Stocznia, 100cznia.

Partnerami medialnymi projektu są: „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Magazyn „Presto”, taniecPOLSKA.pl, teatralny.pl, Radio Gdańsk S.A., „Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Co Jest Grane 24”, TVP Kultura, TVP2.

www.polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close