Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Dariusz Nowak, Dor Mamalia „into me, see”

Zdjęcie: Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Dariusz Nowak, Dor Mamalia „into me, see”

Dariusz Nowak, Dor Mamalia "into mee see", fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 zostanie pokazany spektakl into me, see Dariusza Nowaka i Dora Mamalii.

O spektaklu:

„Mamy tendencję do łączenia intymności z bliskością oraz bliskości z pewnym zbiorem wspólnych doświadczeń. W rzeczywistości jednak, zupełnie obcy ludzie, którzy nigdy nie wymienią ani słowa, mogą dzielić intymność – intymność zawartą w wymianie spojrzeń, skinieniu głów, uśmiechu czy wzruszeniu ramion. Bliskość, która trwa przez kilka minut lub przez okres wspólnego słuchania utworu. Porozumienie o życiu. Umowa bez klauzul. Jednomyślność spontanicznie dzielona wraz z niedopowiedzianymi historiami zebranymi wokół pewnej piosenki”.

— John Berger

Intymność, bliskość, samotność – te stany zainicjowały i doprowadziły nas do poszukiwania ich cielesnych interpretacji. Czytamy każdy z nich przez własne doświadczenia, wspomnienia i wizje, które – zaszczepione w ciele i przestrzeni – rozkwitają w ruchowym kolażu.

koncept, choreografia i wykonanie: Dariusz Nowak, Dor Mamalia

rehearsal director: Alicja Różańska

partner: KibbutZurich – The First Jewish Arts Festival

premiera: 23 maja 2018 roku, Zurych
czas trwania: 30 minut

The piece was commissioned by Jewish Art Festival Kibbutzurich 2018.

Spektakl grany w języku angielskim.

Dariusz Nowak i Dor Mamalia – rozpoczęli współpracę w 2018 roku; do tej pory stworzyli into me, see (2018), Wood Rabbit (2019), choreografie dla Zürcher Hochschule der Künste w Szwajcarii, Anton Bruckner Academy w Austrii i Maslool Professional Dance Program w Tel Awiwie. Obecnie, pracują nad spektaklem dla Provincial Contemporary Dance Company w Rosji i Vertigo International Dance Program w Jerozolimie, oraz Curtain Up Festival. Spektakl into me, see został zaprezentowany w Korzo Theatre w Hadze, Amsterdamie, Paryżu, Moskwie, Regensburgu, Sankt Petersburgu, Jekaterynburgu, Tel Awiwie i Warszawie.

***

Polska Platforma Tańca 2019 odbywa się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Jest  to wydarzenie promujące najciekawsze produkcje taneczne zrealizowane przez polskich choreografów. Mała Platforma, organizowana po raz pierwszy, odbywa się w terminie 30-31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=waCvxpE7oXQ

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=xUqkQcdBF9c

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Klub ŻAK, Gdyńska Szkoła Filmowa, Kolonia Artystów, POLsail, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, Twoja Stocznia, 100cznia.

Partnerami medialnymi projektu są: „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Magazyn „Presto”, taniecPOLSKA.pl, teatralny.pl, Radio Gdańsk S.A., „Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Co Jest Grane 24”, TVP Kultura, TVP2.

www.polskaplatformatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Gdańsk: Opera Bałtycka, aleja Zwycięstwa 15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close