Gdańsk/Projekt „Taniec się czyta 2014”: Weekend I: Magda Jędra „Ruch myśli. Rekonstrukcja”

Zdjęcie: Gdańsk/Projekt „Taniec się czyta 2014”: Weekend I: Magda Jędra „Ruch myśli. Rekonstrukcja”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w tegorocznej kontynuacji cyklu edukacyjno-artystycznego, zatytułowanego Taniec się czyta: „W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w Bibliotece Czytać Taniec zarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!”.Jednym z wydarzeniem Weekendu I będzie pokaz spektaklu Magdy Jędry Ruch Myśli. Rekonstrukcja. Po spektaklu odędzie się dyskusja prowadzona przez Magdalenę Hajdysz.

Magda Jędra o spektaklu Ruch Myśli. Rekonstrukcja:
„Spektakl przygotowany został na MAAT Festiwal 2013. Pierwszym etapem pracy była kwietniowa rezydencja w Lublinie. Postanowiłam, że będę się zachwycać rzeczywistością. Drugie podejście do tematu nie było jednak prostą kontynuacją. Tekst ten ma w zwięzły sposób przedstawić treść spektaklu lub choćby pomysł na spektakl, opowiadać o inspiracjach albo odkrywać, gdzie zakończył się proces. Ma być pękiem mądrych myśli, zaklętych wcześniej w ruchu i obrazie. Wrong! Basta! System Failure! Page Under Construction. Przepraszamy za utrudnienia. Serdecznie zapraszamy później (22.03.2014).”

 

reżyseria i choreografia: Magdalena Jędra

Wstęp: jeden dzień – 30zł; dwa dni – 50zł, wstęp na spektakl lub wykład dla osób bez karnetów: 10zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, ul. Grunwaldzka 44

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close