Gdańsk/Stacja Taniec: Promocja książki Anny Królicy „Sztuka do odkrycia. szkice o polskim tańcu”

Zdjęcie: Gdańsk/Stacja Taniec: Promocja książki Anny Królicy „Sztuka do odkrycia. szkice o polskim tańcu”

Scena E12 - Wieczór Młodych Choreografów

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Archipelag Kultury/ Stacja Orunia / Dworek Artura zapraszają na promocję ksiązki Anny Królicy Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu. Praca jest próbą przybliżenia historii, swoistym przewodnikiem po historii tańca w Polsce, od jego początków do chwili obecnej.

Co interesujące, autorka widzi te początki nieco inaczej niż zwykło się myśleć, czyli że taniec w Polsce zaczął się wraz ze zmianami ustrojowymi. Królica przedstawia swoją osobistą perspektywę, zaczynając od lat 70tych XXw., poprzez burzliwe lata 90te, w których przeżywaliśmy największą falę zainteresowania tańcem w Polsce, po lata ostatnie w których pojawiają się nowe tendencje, nowe estetyki.

Jest to pozycja o tyle ważna, iż na polskim rynku wydawniczym niewiele jest literatury poświęconej tańcu. Ważna także dlatego, gdyż o Wybrzeżu jest tu dużo – rozdział o Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, Teatrze Dada von Bzdlöw, a także dwie rozmowy: z Leszkiem Bzdylem i Joanną Czajkowską.

Książka skierowana jest zarówno do osób zainteresowanych tańcem, jak i dla zwykłego widza, który jak tytuł wskazuje chciałby sztukę tańca odkryć.

 

Spotkanie prowadzić będzie Barbara Świąder. Zaproszeni goście do rozmowy to Katarzyna Chmielewska (Teatr Dada von Bzulow) oraz Joanna Czajkowska (Sopocki Teatr Tańca).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Stacja Orunia / Dworek Artura, ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close