Gdańsk/Teatr Dada von Bzdülöw: Uroczyste otwarcie biblioteki tańca, spektakl FRUU i wystawa

Zdjęcie: Gdańsk/Teatr Dada von Bzdülöw: Uroczyste otwarcie biblioteki tańca, spektakl FRUU i wystawa

Fruu. Fot. Łukasz Unterschuetz/Trójmiasto.pl

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza do swojej nowej siedziby na uroczyste otwarcie biblioteki tańca. W programie ponadto przedstawienie FRUU w reżyserii Katarzyny Chmielewskiej oraz wystawa fotografii Michała Andrysiaka CIAŁO. Początek o godz. 18.00. Wieczór jest wstępem do obchodów jubileuszu 20-lecia Teatru Dada, których zwieńczenie zaplanowane jest na 13 grudnia 2012

O spektaklu FRUU:

to nieprzypadkowe spotkanie czwórki artystów, którzy tworząc jeden wspólny organizm, raz uciekając w formę a raz próbując się z niej wydostać, wprowadzają widzów w ciszę… można by powiedzieć że w ruchu stąpają po lodzie na krańcach świata. Pod lodem jednak toczy się bujne życie mikro organizmów, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

Istotą Fruu jest ciało i dźwięk, wobec czego taniec, a raczej grafika ruchu i muzyka stają się kluczowymi narzędziami kreowania przez artystów tego dość „bergmanowskiego” świata. Całość balansuje pomiędzy próbą odnalezienia życia w formie oraz formy w życiu, jednak nie jest to oczywiste łapanie się sensów, a raczej szukanie kontrastów, które budują bardzo delikatne emocjonalne napięcia w spektaklu.

Fruu wykorzystuje również charakterystykę przestrzeni, w której jest pokazywany, niczym naturalnie zmieniającej się scenografii.

Reżyseria: Katarzyna Chmielewska.Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 44

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close