Gdańsk/Teatr w Oknie: Joanna Czajkowska „Rosso Relativo” – spektakl i wykład

Zdjęcie: Gdańsk/Teatr w Oknie: Joanna Czajkowska „Rosso Relativo” – spektakl i wykład

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Rosso Relativo– to solowy spektakl w choreografii i wykonaniu założycielki Sopockiego Teatru Tańca, Joanny Czajkowskiej. Spektakl zawiera refleksje na temat sztuki tańca: jej wymiaru intelektualnego, emocjonalnego i estetycznego, ale także relacji sztuka – życie. Choć tematyka jest poważna, Czajkowska mówi głosem niepozbawionym humoru i dystansu, bawi się materią choreograficzną, a mocną pomocą w jej wypowiedzi jest ścieżka dźwiękowa spektaklu i cytaty odnoszące się do historii tańca, pojawiające się na wizualizacjach.


Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych teatrem tańca, chcących dowiedzieć się jakimi drogami może przebiegać proces twórczy oraz jakie są elementarne części kompozycji tańca.

Joanna Czajkowska– tancerka, choreograf, pedagog tańca.Jest twórcą lub współtwórcą choreografii do około trzydziestu spektakli Teatru Okazjonalnego, a także do wielu innych przedstawień i projektów, między innymi Fabryka Papieru (Międzynarodowy Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych Tczew – Europa, 2005), Solidarność ‘80, Goldwasser od Gdańszczan itp. W 2008 roku zrealizowała spektakl The Moment dla niemieckiego Goerlitz Tanz Theater. Jako pedagog pracowała dla Studium Animatorów Kultury i Integracyjnego Klubu Alternatywnego WINDA w Gdańsku, Teatru FETA i Sopockiej Sceny Off de Bicz. W 2006 roku była nominowana do nagrody „Artysta Roku 2005” w plebiscycie „Gazety Wyborczej – Trójmiasto”. We wrześniu 2006 r. na zaproszenie dyrektora programu dla profesjonalnych tancerzy Dance Advance była gościem Live Art Festival and Philly Fringe w Filadelfii (Stany Zjednoczone).


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51, Gdańsk

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close