Gdańsk: Trójmiejski Kolektyw Twórczy „Cykliczna ciągłość”

Zdjęcie: Gdańsk: Trójmiejski Kolektyw Twórczy „Cykliczna ciągłość”

Kielecki Teatr Tańca „Zabawy i figle w Strasznym Dworze”

Wersja do druku

Udostępnij

Inspiracją do stworzenia spektaklu była metoda ruchowa Gyrotonic®, stworzona przez tancerza Juliu Horvatha, którą artystki od kilku lat praktykują dla doskonalenia swoich umiejętności ruchowych, oraz w leczeniu kontuzji. Spiralno-falową naturę ćwiczeń można odnaleźć w każdej formie życia: dzień – noc, ruch – bezruch. Cykliczna ciągłość to eksperyment polegający na przełożeniu zasad kierujących tą metodą na abstrakcyjną myśl taneczną.

reżyseria, choreografia, wykonanie: Magdalena Laudańska, Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń

muzyka: Pan Mruk

wizualizacje: Łukasz Boros

czas trwania: 45 min

Trójmiejski Kolektyw Twórczy tworzą Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska – zawodowe tancerki, choreografki i instruktorki, od 2012 roku związane z Sopockim Teatrem Tańca. Artystki jako odrębna formacja stworzyły autorskie spektakle: Nie mam nic do powiedzenia, Jasno czyli ciemno i Opowieść Niepokojąca. W obecnej produkcji dołączy do nich Magdalena Laudańska – instruktorka Gyrotonic®, absolwentka, a obecnie pedagog Gdańskiej Szkoły Baletowej; studiowała na wydziale tańca Codarts w Rotterdamie. Od marca 2016 tańczyła w Bałtyckim Teatrze Tańca, następnie rozpoczęła współpracę z Sopockim Teatrem Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, Aleja Grunwaldzka 195/197

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close